Nevíte, co s volným časem? Vyzkoušejte únikové hry. V Praze jsou jich desítky
15. únor 2018
Únikové hry vycházejí z her počítačových a jde svým způsobem o ojedinělý jev, kdy hráči přecházejí ze světa virtuálního v ten reálný. Je to realita filmového příběhu zažívaná účastníky na vlastní kůži.
Úkolem lidí, zavřených v místnosti je pomocí stop a indicií vyřešit sérii hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.
V roce 2007 první "únikovku" vytvořili v Japonsku a o čtyři roky později se začaly šířit po celém světě. V Evropě vede podle dostupných informací maďarská Budapešť, kde jich údajně mají kolem pěti set. V Praze to je podle odhadů zasvěcených kolem stovky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.