Na naše inscenace musí mít člověk náturu, říká Petr Forman

25. září 2018

„Vznik našich inscenací, to je dobrodružství. A člověk na to musí mít náturu.“ I to v rozhovoru s Lucií Výbornou říká herec a divadelník Petr Forman. „Vždy si projdeme peklem. A doufáme, že na konci něco vznikne.“

Spíš než lidi, kteří mají skvěle zvládnuté herecké řemeslo, tak Petr Forman vyhledává umělce, kteří zvládnou překonat obtížné podmínky. „Nikdo za vás nic neudělá. Nikdo nepřijde a nenalíčí vás, nepostará se vám o věci, všichni dělají všechno.“

Kolty opět visí proklatě nízko. Divadlo bratří Formanů hraje Deadtown

Představení DEADTOWN Divadla bratří Formanů

Divadlo bratří Formanů se po roce vrátilo na smíchovskouu náplavku v Praze s představením Deadtown. O své lásce k Divokému západu i ke skateboardingu mluvil v ArtCafé Petr Forman.

Kromě „skutečných“ herců, jako je třeba Simona Babčáková, se tak v představení Divadla bratří Formanů s názvem Deadtown, které se nedávno vrátilo do Prahy, objevují třeba i francouzský muzikant nebo chlapec, který pásl ovce. 

Představení Deadtown vychází z atmosféry doby před zhruba 100 lety – z doby velkých objevů a vynálezů. Tehdy byl pořízen první zvukový záznam, vznikaly první němé filmy a grotesky, rodil se animovaný film. Představení Deadtown tak v sobě spojuje poetiku starých biografů a cirkusové umění.

Představení je plné odkazů ke klasickým dílům, které podle Petra Formana všichni milovníci tohoto světa určitě rozpoznají. A vzhledem k tomu, že Divadlo bratří Formanů nerado rozlišuje mezi dospělými a dětskými diváky, je i Deadtown show pro celou rodinu.

autoři: Lucie Výborná , als