Na naše inscenace musí mít člověk náturu, říká Petr Forman

25. září 2018

„Vznik našich inscenací, to je dobrodružství. A člověk na to musí mít náturu.“ I to v rozhovoru s Lucií Výbornou říká herec a divadelník Petr Forman. „Vždy si projdeme peklem. A doufáme, že na konci něco vznikne.“

Spíš než lidi, kteří mají skvěle zvládnuté herecké řemeslo, tak Petr Forman vyhledává umělce, kteří zvládnou překonat obtížné podmínky. „Nikdo za vás nic neudělá. Nikdo nepřijde a nenalíčí vás, nepostará se vám o věci, všichni dělají všechno.“

Kolty opět visí proklatě nízko. Divadlo bratří Formanů hraje Deadtown

Představení DEADTOWN Divadla bratří Formanů

Divadlo bratří Formanů se po roce vrátilo na smíchovskouu náplavku v Praze s představením Deadtown. O své lásce k Divokému západu i ke skateboardingu mluvil v ArtCafé Petr Forman.

Kromě „skutečných“ herců, jako je třeba Simona Babčáková, se tak v představení Divadla bratří Formanů s názvem Deadtown, které se nedávno vrátilo do Prahy, objevují třeba i francouzský muzikant nebo chlapec, který pásl ovce. 

Představení Deadtown vychází z atmosféry doby před zhruba 100 lety – z doby velkých objevů a vynálezů. Tehdy byl pořízen první zvukový záznam, vznikaly první němé filmy a grotesky, rodil se animovaný film. Představení Deadtown tak v sobě spojuje poetiku starých biografů a cirkusové umění.

Představení je plné odkazů ke klasickým dílům, které podle Petra Formana všichni milovníci tohoto světa určitě rozpoznají. A vzhledem k tomu, že Divadlo bratří Formanů nerado rozlišuje mezi dospělými a dětskými diváky, je i Deadtown show pro celou rodinu.

autoři: Lucie Výborná , als

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...