Na kolik scének a panem Vajíčkem byste si vzpomněli? Kouzelné retro se Zdeňkem Junákem
Srdcovky Zdeňka Junáka: Byly reklamy s panem Vajíčko jen černobílé?
Pan Vajíčko se v televizní reklamě snesl na baloncích s nápisem Reklama, obrazovkou se valili chundelatí medvědi – a ten jeden se zeptal: „Kde je vlastně brácha?“ Odpověď zněla: „Šel pro med do Jednoty.“ Načež opět ztmavla obrazovka a kulaťounký Pan Vajíčko se pokusil zatlouct hřebík tak nešťastně, až provalil stěnu... Zdeněk Junák a jeho retrochvilka v Srdcovkách.
Možná máte takové retrochvilky také. V mysli se vrátíte ke slovenským pondělkům, pořadníkům na auta, odborářským vlakům s občerstvením baleným v papírové krabičce. Ale třeba i k neónům s poblikávajícími písmeny nebo ke krajkám ve vlasech prodavaček.
Poslouchejte Srdcovky Zdeňka Junáka od pondělí do pátku po deváté hodině na vlnách Českého rozhlasu Brno a Českého rozhlasu Zlín.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.