Na autobus Fenerbahce se střílelo. Byl to šok, přiznává Michal Kadlec

Hodně dramatickou dohru mělo sobotní vítězství fotbalistů tureckého Fenerbahce 5:1 na hřišti Rizesporu. Po cestě na letiště napadli jejich autobus ozbrojení útočníci, zraněn a hospitalizován byl řidič. Hráčům ani členům realizačního týmu, mezi které patří i český reprezentační obránce Michal Kadlec, se ale nic nestalo.

„Šlo o klasickou cestu, najednou se ozvala rána a autobus zabrzdil. Seděl jsem v šesté řadě, nejprve mě napadlo, že máme defekt, ale viděl jsem našeho doktora, že běží dopředu k řidiči. Všechno se seběhlo hrozně rychle,“ popisuje v rozhovoru pro Český rozhlas obránce Fenerbahce Michal Kadlec.

Jedna z kulek udělala díru do bočního skla u řidiče, další byly v čelním skle. „Člověk si to v tu chvíli vůbec neuvědomí, byl to šok. Nikdo nevěděl, co se přesně děje,“ dodal třicetiletý bek.

Útok mohl být dopředu naplánovaný. „Stalo se to v místě, kde jsme zrovna najížděli na most. Naštěstí řidič autobus i přes šok dokázal zastavit a zabránil tak k větší tragédii,“ přemýšlí český reprezentant.

Fenerbahce vyhrálo na stadionu Rizesporu 5:1. Skóre ale nejspíš nebylo příčinou útoku. „Utkání probíhalo v pohodě. Myslím si, že nejde o fanoušky Rizesporu, ale v úvahu připadají spíše příznivci Trabzonu, odkud jsme letěli,“ přemítá. Obě města dělí asi 80kilometrová vzdálenost.

Útok ovlivní i další program istanbulského týmu. „V úterý jsme měli hrát pohárový zápas, který jsme odřekli. Sami nevíme, co si o tom máme myslet. Stalo se ledasco, ale tohle je za všemi hranicemi. Pořád jsem v šoku,“ přiznává Michal Kadlec.