Informuji o dění z celého světa, ale mým hlavním zájmem je západní Balkán. Rok jsem žila v Sarajevu a doposud jsem tímto složitým regionem fascinovaná.
Pro Český rozhlas Plus proto často točím pořad Evropa Plus, ve kterém s odborníky rozebírám nejrůznější balkánská témata.
A když je čas a prostor, ráda do zemí bývalé Jugoslávie jezdím točit reportáže nejen o politice.
Moc mě baví také současná kinematografie tamních tvůrců a navštěvuji například Sarajevský filmový festival – i o něm už ode mě posluchači Českého rozhlasu mohli slyšet.
Vystudovala jsem Mediální studia a žurnalistku na Masarykově univerzitě v Brně a poté i Mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově.
Všechny články
-
Srbové žijí už roky v hybridní ruské okupaci. Proto někteří bojují proti Ukrajině, popisuje právník
Odpor k NATO, bratrská soudržnost a propaganda a politikaření. To jsou některé z důvodů, proč se někteří Srbové připojují k Rusům v bojích na Ukrajině.
-
Nejhorší krize od vzniku Státu Izrael: Když se vláda rozhodne, může klidně zrušit volby
Izraelská vládní koalice schválila změny soudního systému. Zastánci tvrdí, že jsou nezbytné pro ochranu demokracie, odpůrci varují, že bude mít smrtící dopad.
-
Život v Hongkongu se změnil
Obyvatelé Hongkongu v roce 2019 pravidelně masově protestovali proti sílícímu čínskému vlivu hongkongských institucích. Největší protesty dějinách ale přerušila pandemie.
-
Jídlo, duchovní útěchu i věstce, to vše nabízí noční trh v Tchaj-peji
Nakoupit si, najíst se, potkat sousedy a nechat si číst budoucnost, vše je možné stihnout za jediný večer na jednom z nočních trhů v tchajwanské metropoli Tchaj-pej.
-
Bojovat proti Wagnerovcům je stejné jako proti „zombies“, tvrdí ukrajinští vojáci u Bachmutu
Jihozápadně od města Bachmut čelí už několik týdnů ukrajinští vojáci Andrij a Borisič – v bunkru vysekaném do zmrzlé země a osvětleném svíčkami – stovkám Wagnerovců.
-
Letos nás čekají vlny veder, ale rok 2024 bude suverénně nejteplejší v historii
Klimatický jev El Niño se letos asi vrátí. Podle vědců to způsobí vlny veder a zhorší extrémní výkyvy počasí. Téma tu se podrobněji věnuje britský deník The Guardian.
-
Železo nemáme, zato čínských bomb dost. V tchajwanském Ťin-menu z nich vyrábějí prvotřídní nože
Na souostroví Ťin-men se přirozeně málo vyskytuje železo, i tak se v tomto tchajwanském okresu daří výrobě ocelových nožů a sekáčků. Jsou z bomb, které tam vystřelila Čína.
-
Napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem v posledních měsících stále roste
Peking například v srpnu u ostrova, který považuje za svou vzbouřeneckou kolonii, provedl vojenské manévry.
-
Zimní bouře v Severní Americe má 38 obětí. Teploty klesaly na 45 stupňů pod nulou
V nejhorší situaci bylo bez elektřiny 1,7 milionu lidí. Bouře ovlivnila i letecký provoz. Více než pět tisíc letů o víkendu aerolinky zrušily.
-
Psychiatrická léčebna v Borodiance: „Nevěděla jsem, jak lidi nakrmit, šlo o čas,“ vzpomíná ředitelka
Jak může ve válce přežít nemocnice pro psychicky a mentálně nemocné pacienty zjišťovalo v reportáži Rádio Svobodná Evropa. Poslechněte si svědectví zaměstnanců léčebny.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »