Království po brexitu

Belgické pivo a brexit: zákazníci si na vyšší ceny zvyknou, nebojí se obchodníci

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miel Bonduelle, který v Belgii vaří pivo i pro britské mikropivovary

V Belgii patří mezi ceněné vývozní artikly pivo. Pro řadu belgických pivovarů jsou mezi nejdůležitějšími zahraničními zákazníky Britové. Kvůli brexitu se obchod s pivem komplikuje. Výrobci se přesto o odběratele nebojí. „Ve Spojeném království je výroba dražší a nenajdete tam tolik možností. Klienti za námi přicházejí kvůli kvalitě i důvěře, svůj recept nedají jen tak někomu. A na vyšší ceny si zvyknou,“ myslí si Miel Bonduelle, který vaří pivo pro mikropivovary.

autoři: Viktor Daněk ,
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.