Kladenští Rytíři vyhráli v Litvínově a drží náskok na poslední Zlín, dvě branky dal Nicolas Hlava

31. leden 2022 07:15

Hokejisté Kladna dokázali v předehrávce 50. kola Tipsport extraligy uspět na ledě Litvínova a po výsledku 5:2 drží třináctibodový náskok na poslední Zlín. Ten doma v rámci 47. kola přehrál Kometu Brno 5:2. Vedoucí Třinec doma podlehl Plzni 0:1. Druhý Hradec Králové doma porazil Vítkovice 3:0. Liberec prohrál s Českými Budějovicemi 1:2. Olomouc doma schytala od Sparty debakl 1:6. Pardubice poprvé v novém roce prohrály.

Kladenští přestáli v úvodu zápasu litvínovskou přesilovku čtyř na tři a pak sami udeřili. V sedmé minutě Kyle Wood našel před bránou volného Ladislava Zikmunda a ten poslal puk bez problémů do sítě.

Neuběhly ani dvě minuty a hosté vedli už o dva góly. Nicolas Hlava poslal do samostatného úniku Tomáše Plekance, který pohotovou střelou zvýšil na 0:2.

A ještě před koncem první části svítilo na ukazateli skóre 0:3, když Adam Kubík využil přesilovku.

Domácí snížili po přestávce zásluhou Marka Hrbase, který napálil do branky puk po pěkném uvolnění a přihrávce Estephana. Rytíři si ale vzali tříbrankové vedení v poslední třetině zpátky, když se trefil Hlava.

Litvínov pak sice znovu snížil díky důraznému Jiřímu Fronkovi, poslední slovo ale měli opět hosté, když na konečných 2:5 upravil svou druhou trefou zápasu Hlava.

Předehrávka 50. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Hrbas (Estephan, P. Zdráhal), 58. Fronk (V. Hübl) - 7. Zikmund (Wood), 9. Plekanec (Hlava), 19. Kubík (Plekanec, Baránek), 48. Hlava (Plekanec), 59. Hlava (Beran). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Votrubec, Brejcha. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

1. kolo hokejové extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 36. Zabusovs (Kubiš), 39. Köhler (P. Sedláček, Ferenc), 43. Claireaux (Mallet, O. Němec), 53. Michasjonok (Kubiš), 59. Kubiš (R. Veselý, Zabusovs) - 22. Kučeřík (Holland, Krištof), 41. Krištof (Horký). Rozhodčí: Šír, Hradil - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka nahrávky: 30. G. Thorell (Blomstrand, Bulíř). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Malý, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Daňo - Mertl oba 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 982 (omezený počet).

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Kantner, 31. P. Kousal (Flynn, Fillman), 41. Kotala (Moravec, Kantner), 55. P. Kousal (O. Najman, Ševc). Rozhodčí: Kika, Micka - Rampír, Špůr. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. J. Káňa (Krejčí, J. Knotek) - 20. E. Thorell (Chlapík, Matuškin), 22. Chlapík (E. Thorell), 26. Řepík (Sobotka, T. Pavelka), 31. Chlapík (Horák), 44. Sobotka (Šmerha), 52. Řepík (Sobotka, Šmerha). Rozhodčí: Pražák, Obadal - Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Dohrávka 44. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branka a nahrávka: 27. Pilař (Koukal), 52. Nedomlel (Oksanen, Smoleňák), 57. Oksanen (Ščerbak). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Lederer, Gerát. Vyloučení: 2:3. Bez využití: V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Bílí Tygři Liberec - Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branka a nahrávky: 29. Zachar (Kváča, Birner) - 48. Gulaš (J. Ondráček, Koláček), 55. Pech (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet)-

autoři: David Kalvas , iROZHLAS.cz .cz