Jdeme na to... MS 2006

5. prosinec 2011
Seriál týdne

Český rozhlas 1 - Radiožurnál a agentura Donáth-Burson-Marsteller vyhlásili anketu JDEME NA TO..., jejímž cílem je určit oficiální píseň naší reprezentace pro fotbalové mistrovství světa 2006. Od pondělí 15. do pátku 26. května vysílá Radiožurnál stejnojmenný 10dílný seriál, který nominované písně představuje, všechny nominované písně najednou představí hodinový speciál vysílaný o prvním červnovém víkendu. Výtěžek z SMS hlasování bude věnován na konto UNICEF.

Seriál Jdeme na to... má 10 dílů, každý představí jednu z desítky nominovaných písní. Posluchači mohou o písních hlasovat pomocí SMS zpráv z mobilních telefonů, pravidla hlasování budou na internetových stránkách www.izurnal.cz.

Jak se písně vybíraly

Českomoravský fotbalový svaz ve spolupráci s agenturou Donáth-Burson-Marsteller oslovily významná hudební vydavatelství, autory a interprety, aby složili a dodali píseň, která by se mohla stát hymnou českého týmu na šampionátu v Německu. Přestože účast přislíbilo mnoho známých skladatelů a textařů, nakonec se sešlo těchto deset písní. Některé z nich jsou zcela nové, jiné starší - třeba s upraveným textem.

Kdy budeme znát vítěze

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční v červnu. Koncem června pak vydavatelství Universal Music vydá album s pracovním názvem JDEME NA TO... MS 2006, na kterém bude všech 10 finálových písní ankety a oficiální světový hit MS 2006 Love Generation.

Seriál týdne k anketě "JDEME NA TO..." vysílá ČRo 1 - Radiožurnál vždy od pondělí do pátku od 15. do 26. května v 10.50 a 17.35 hodin, uvádí Martin Hrdinka. Mediálními partnery projektu jsou zpravodajský portál iDnes, deníky Blesk a Sport a akciová společnost Erika.

Všech deset nominovaných písní najednou představí hodinový speciál Jdeme na to... vysílaný v sobotu 3. června od 2.05 hodin a reprízovaný v neděli 4. června od 1.05 hodin.

autoři: jkr , mhr
Spustit audio

Více z pořadu