Jakub Voráček vstřelil Pittsburghu dva góly, Horák se prosadil poprvé v sezoně

13. duben 2014

Český útočník Jakub Voráček se stal první hvězdou zápasu NHL mezi Pittsburghem a Philadelphií. Útočník Flyers vstřelil při výhře 4:3 v prodloužení dvě branky a stal se první hvězdou utkání.

Domácí Pittsburgh sice v utkání rychle vedl, čtyřiadvacetiletý Voráček ale zápas otočil ve prospěch Philadelphie. V závěru první třetiny se prosadilo po individuální akci od mantinelu, ve druhé části hry pak dorážel střelu Scotta Hartnella.

Kladenský rodák si připsal 22. a 23. gól v sezoně, byl vyhlášení první hvězdou zápasu a napodobil výkon Davida Krejčího, který vstřelil dvě branky Buffalu.

V posledním utkání sezony se Edmonton rozloučil s domácími diváky výhrou nad Vancouverem. Skóre zápasu otevřel svým prvním gólem v sezoně Roman Horák, který k zápasu NHL nastoupil poprvé od prosince.

Prohře hokejistů Phoenixu se San Jose nezabránily ani asistence Radima Vrbaty a Martina Erata u gólu, kterým Mike Ribeiro snižoval na 2:1. Hráči Sharks nakonec vyhráli 3:2. V jejich dresu opět nastoupil Tomáš Hertl, za 15 minut na ledě se ale neprosadil.

Aleš Hemský v dresu Ottawy asistoval u jediné branky, kterou Jason Spezza rozhodl o výhře nad Torontem. Senators vyhráli už počtvrté v řadě, šanci na postup do play-off ale už ztratili.

Výsledky NHL:

Boston - Buffalo 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19. a 51. Krejčí, 17. Campbell, 32. Bergeron - 34. Hodgson. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17.565.

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 2. J. Jokinen, 55. Neal, 60. Letang - 18. a 35. Voráček, 59. Giroux (Voráček), 63. Streit. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.673.

Montreal - NY Rangers 1:0 v prodl.
Branka: 63. Gionta z tr. střílení. Střely na branku: 27:41. Diváci: 21.273.

Ottawa - Toronto 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 28. Spezza (Hemský). Střely na branku: 37:28. Diváci: 20.500.

Florida - Columbus 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Trocheck, 27. Hayes - 1. Atkinson, 31. Letestu, 46. Johansen. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14.241.

Nashville - Chicago 7:5 (1:2, 1:1, 5:2)
Branky: 13. C. Smith, 27. Ellis, 45. Cullen, 48. Wilson, 58. Gaustad, 60. Hornqvist, 60. Weber - 5. B. Smith, 13. Hossa, 34. Carey, 48. Morin, 59. Shaw. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17.355.

Phoenix - San Jose 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 31. Ribeiro (Vrbata, Erat), 41. Doan - 4. a 10. Pavelski, 41. Couture. Střely na branku: 32:32. Diváci: 15.438.

Edmonton - Vancouver 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. Horák, 14. Petry, 23. Acton, 37. Eberle, 42. Nugent-Hopkins - 26. Matthias, 60. Kassian. Střely na branku: 22:42. Diváci: 16.839.

Los Angeles - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 41. a 57. Kopitar, 5. Brown - 23. a rozhodující sam. nájezd Smith-Pelly, 7. Bonino, 56. Beleskey. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.372.