Hráči si chodí i pokecat, říká fyzioterapeut českých házenkářů

Pohoda před zápasem mistrovství světa se dá získávat různě. Pokud se chtějí uvolnit čeští házenkáři, míří často za fyzioterapeutem. A ten i z tohoto důvodu dostal v katarském Dauhá jeden z největších pokojů z celé výpravy.

„Je tu hodně materiálu, ale večer je to takové místo, kde se všichni schází,“ vysvětluje manažer české reprezentace Karel Nocar, který si návštěvy u fyzioterapeuta spojené nejen s uvolněním bolavého těla dobře pamatuje ze své dlouhé hráčské kariéry.

Aktuálně se o házenkáře stará Petr Tahovský. „Je tam volná debata, záleží, kdo se tu sejde. Nějací kluci chtějí být spíš v klidu, tak zůstanou sami, nebo toho moc nenamluví, ale většina si spíš přijde pokecat,“ přiznává fyzioterapeut české výpravy.

V rozlehlém pokoji ale hráči jenom nedebatují. „Když se tu sejdou, většinou je nějaké promítání filmů, nejčastěji českých komedií a seriálů,“ přibližuje Petr Tahovský, který dostane dopředu úkol, aby sehnal požadované filmy nebo seriály.

Hlavní náplní jeho práce ale je, aby se házenkáři cítili dobře fyzicky a neměli žádné problémy. „Teď jsou trošku unavenější. Je tu trošku časový posun a obrovský rozdíl oproti teplotám u nás. V tom může být rozdíl, že přijdou na masáž, i když není nějaký závažný problém,“ popisuje specifické problémy.

Čtěte také

Podmínky pro práci má ale skoro ideální. „Masážní lehátko nám všude dají rozkládací, tady je to extrémní nadstandard, kdy máme elektrické lehátko, což je pro nás ohromné ulehčení práce,“ rozhodně si nestěžuje Petr Tahovský.

I on může pomoct na šampionátu k pohodě českých házenkářů, kteří se po dobrém výkonu a těsné porážce s Francii pokusí potrápit ve skupině C od 19 hodin další silný tým - Švédsko.