Fotbalovou ligu čeká podještědské derby. Je to speciální zápas, říká liberecký Bakoš

20. únor 2016

Fotbalisté Liberce a Jablonce zažili v lize rozdílnou podzimní část. Podceňovaný Liberec předváděl velmi dobré výkony, zatímco ambiciózní Jablonec výsledkově i herně tápal. Jenže vstup do fotbalového jara vypadal minulý týden přesně naopak. Teď oba týmy čeká takzvané podještědské derby.

„Je to zvláštní zápas pro region, pro okolí a i pro nás. Ve městě potkáváme lidi, kteří nás povzbuzují. Naši fanoušci si přejí, abychom tohle derby vyhráli,“ říká slovenský útočník Liberce Marek Bakoš, který na severu Čech působí teprve něco přes rok.

Také on ale vnímá, že tenhle zápas není pro fanoušky Slovanu a Jablonce jen běžným ligovým soubojem.

Podobně je na tom i liberecký trenér Jindřich Trpišovský, který nastoupil do klubu v létě. I když na podzim měl před vzájemným zápasem v hlavě také působení Slovanu v Evropské lize.

„Teď už to vnímám hodně, protože se na to připravujeme celý týden a mluví o tom hodně lidí. Navíc v kontextu toho, že se teď Jablonec vzchopil, cítím možná větší očekávání než třeba v zápase se Spartou,“ srovnává Trpišovský.

Čtěte také

Domácí zápas se Spartou Liberec vyhrál. Jenže v zimě už poněkolikáté došlo ke změnám v kádru - odešly opory Šural s Pavelkou - a Slovanu se vstup do jarní části ligy nepovedl, když na starty v lize nezkušený tým na Dukle srazil první inkasovaný gól a individuální chyby.

„Pro mě je teď hlavně důležité to, abychom ukázali mentální a morální sílu a aby to bylo podloženo nasazením, pracovitostí a kvalitou,“ rád by se vrátil k výkonům z první poloviny ligové soutěže trenér Liberce.

Utkání Liberce s Jabloncem začne v 17.30. Celé ho můžete slyšet na streamu Český rozhlas Sport, který naladíte digitálně, nebo ho najdete na webu zprávy.rozhlas.cz.

autoři: mva , jkn
Spustit audio