Fotbalisté Slavie deklasovali pod vedením trenéra Petrouše Jablonec

5. květen 2013

Celek Jablonce se mohl po dnešním zápase 26. kola Gambrinus ligy bodově dotáhnout na třetí místo tabulky, zajišťující účast v evropských pohárech. Ze stadionu Slavie si ale Severočeši odvezli debakl 1:5. V dalších nedělních zápasech vyhrálo Slovácko v Hradci Králové 3:2 a Brno remizovalo z Mladou Boleslaví 1:1.

Fotbalisté Slavie nejprve přečkali šanci jabloneckého Hubníka a pak už předvedli útočný fotbal, jak jejich noví trenéři slibovali. Mezi 30. a 43. minutou se sešívaní trefili hned třikrát a do šaten šli s pohodlným vedením 3:0.

Hubník ve druhé půli nejprve snížil na 1:3, ale domácí přidali ještě dva góly a Severočechy porazili vysoko 5:1. Vedení jabloneckého klubu po utkání odvolalo trenéra Václava Kotala i jeho asistenta Michala Šmardu. Jablonecký tým povedou dosavadní trenéři juniorky Roman Skuhravý a Pavel Drsek.

Do zápasu mezi Hradcem Králové a Slováckem vstoupili Východočeši i bez vykartovaného střelce Šislera hodně odvážně a odměnou jim byla ve 14. minutě vedoucí trefa z hlavy Pávka. Vedení ale jako by domácí uspokojilo, a tak po půlhodině hry a krásném přímém kopu Valenty se začínalo opět od začátku.

Ještě do přestávky ale poslal hradecké do vedení Kulič. Vítězné plány jeho týmu však sebralo zbytečné vyloučení Harby. Půlhodinovou přesilovku totiž hosté využili a díky trefám Volešáka a Valenty v samém závěru otočili výsledek.

Hradečtí tak prohráli 2:3 a výrazně si zkomplikovali situaci v bojích o záchranu. Ve zbylém nedělním utkání remizovalo Brno na domácím stadionu s Mladou Boleslaví 1:1.