Barbora Krejčíková je sedmou tenistkou, které se na grandslamu podařil double. „Jsem na ni pyšná,“ chválí Navrátilová

11. červen 2021

Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála na Roland Garros po dvouhře i čtyřhru. Česká hráčka odjíždí z Paříže se dvěma tituly, které dokázalo na antukovém grandslamu v jednom roce vyhrát do té doby jen šest tenistek. „Vítej v tomto speciálním klubu,“ napsala jí Mary Piercová, které se takový double povedl v roce 2000.

Kromě Barbory Krejčíkové dokázaly v Paříži vyhrát dvouhru i čtyřhru v jednom roce pouze legendy jako Martina Navrátilová, Chris Evertová, nebo Billie Jean Kingová.

„Jsem na Barboru opravdu pyšná, jak se celé dva týdny chovala. Má hlavu. To je něco extra, opravdu speciálního. No a jak hraje, to je také speciální. Je to jiné, než jak většinou hrají ostatní. Hrála krásný tenis. Ale že se tam dokázala dostat takhle rychle? Teprve její pátý grandslamový turnaj, věřila si. Nevím, odkud to přišlo. Jana (Novotná, její bývalá trenérka - pozn. red.) ji určitě podporovala, stála jí na ramenech. Pomohla jí s tenisem, s hlavou a s celou mentalitou,“ hodnotila výkon Krejčíkové Martina Navrátilová.

A stejně tak byla nadšená i ta, která s Krejčíkovou hrála na stejné straně kurtu a vzájemně si s ní pomohla k trofeji ve čtyřhře – tedy Kateřina Siniaková: „Za mě byl ten zápas určitě super, jsem ráda, že to takhle dopadlo. Určitě jsem před ním byla hrozně nervózní a Bára to ví, takže bylo super, že mě podpořila, že jsme pracovaly jako tým. Bylo super, že jsme chytily začátek a na síti jsem se cítila dobře. Myslím, že mi tam spadlo úplně všechno.“

Siniaková získala svůj třetí grandslamový titul ve čtyřhře a všechny má právě s Barborou Krejčíkovou.

Oba finálové zápasy Barbory Krejčíkové přenášela nová digitální stanice Českého rozhlasu Radiožurnál Sport živě. 

autor: vla
Spustit audio