Zpátky na hřiště a kurty

Nadšení z toho, že mohou něco dělat: na dětech je vidět stoprocentní zaujetí, shodují se trenéři

25. květen 2020
Předchozí díl
Následující díl

Děti se po mimořádných vládních opatřeních vracejí ke sportu. První díl seriálu Radiožurnálu vás zavede na fotbal, stolní tenis nebo cyklistiku. Jedno je všude stejné: děti se na návrat hodně těšily. Fotbalisté se předváděli, stolní tenisté malinko zlenivěli a cyklistům přinesla pauza dokonce výhody. Na jejich výkonnosti a fyzické připravenosti se prý vůbec nepodepsala. Nejvíc jim chybí, když se nemohou poměřovat a radovat nebo prožívat zklamaní, vnímá trenér Luděk Zelenka.

autoři: Pavel Petr ,
Spustit audio

Související

  • Zpátky na place

    Herci, zpěváci, hudebníci, ale také sportovci se po dvouměsíční vynucené pauze vracejí před své publikum. Jak prožívají návrat do světel reflektorů?

  • Sport jako obživa pro vyvolené

    Aby se uživili, musí tvrdě pracovat, přesto jejich úsilí mnoho Čechů vnímá hlavně jako dobře placenou zábavu. Kolik lidí se v Česku opravdu živí sportem?

  • Digitální sportovci

    Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.