Zpátky na hřiště a kurty

Během karantény si zatrénovali jen na chodbě, teď se malí florbalisté vracejí k tréninkům

Poslední dobou hráli hlavně na Playstationu a s hokejkou užili maximálně tak doma na chodbě. Teď se ale malí florbalisté z Liberce mohli vrátit k tréninku. „Na nezájem dětí si nemůžeme stěžovat,“ říkají zdejší trenéři. „Kluci byli hodně natěšení, na druhou stranu jsou po době, kdy nebyli s kamarády, hodně ‚nevykecaní’,“ smějí se. „Ale trénovali jsme i doma, s hokejkou jsme třeba zkoušeli kličky!“ přidávají se malí florbalisté.

autor: David Nyč
Spustit audio

Související

  • Zpátky na place

    Herci, zpěváci, hudebníci, ale také sportovci se po dvouměsíční vynucené pauze vracejí před své publikum. Jak prožívají návrat do světel reflektorů?

  • Sport jako obživa pro vyvolené

    Aby se uživili, musí tvrdě pracovat, přesto jejich úsilí mnoho Čechů vnímá hlavně jako dobře placenou zábavu. Kolik lidí se v Česku opravdu živí sportem?

  • Digitální sportovci

    Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.