Zaútočí Froome v první horské prověrce? Teprve teď začíná Tour, varuje König

14. červenec 2015

Letošní ročník cyklistické Tour de France má za sebou devět etap, ale dnes se dočká svým způsobem restartu. Důvodů je hned několik, ale tím hlavním je to, že je v itineráři naplánována první horská etapa. A v Pyrenejích to bude jak pro cyklisty, tak pro fanoušky úplně jiná zábava než na začátku v Nizozemsku a Belgii.

„Tak teprve teď začíná Tour,“ prohlásil o dni volna v Pau Leopold König.

Jako vrchař pracující pro Chrise Frooma se König v první třetině Staré dámy propadl v pořadí až na 130. místo. A úkoly pro svého a také celkového lídra bude plnit i nadále.

„Kdyby přišel Chris s tím, že chce vyhrát etapu, tak bych se nedivil,“ očekává český jezdec od 30letého Brita útočnou taktiku.

Agresivnímu pojetí vítěze Tour z předminulého ročníku by se nedivil ani Roman Kreuziger jezdící za tým Tinkoff-Saxo a pro jeho vůdce Alberta Contadora. Soupeře má jasně přečtené.

Čtěte také

„Sky bude určitě kontrolovat etapu a v posledním kopci bude Chris chtít rozhodnout Tour ve svůj prospěch. Pak jsou ale další dva těžké dny, opravdu si myslím, že Tour bude definitivně rozhodnutá až v poslední den,“ věří Roman Kreuziger.

Podle insiderů z pelotonu je tedy téměř jisté, že Froome zaútočí v úvodu velehorských etap tak, jak to dělával i jeho ještě slavnější předchůdce Lance Armstrong. A jestli bude v cíli v La Pierre Saint-Martin pokoušet štěstí i jeden ze čtyř Čechů v pelotonu, to König nechtěl specifikovat.

„Bude záležet na tom, jak se kdo vyspí po dni volna. Rozjet se po pauze mi problém nedělá, jestli ale budeme muset tahat v první polovině kopce, tak nemám šanci,“ přemýšlí Leopold König a Roman Kreuziger na tom bude asi podobně. To ale nemění nic na tom, že dnes se může v Pyrenejích do velké míry rozhodnout o tom, kdo vyhraje celkově v Paříži.

autoři: kyk , mau
Spustit audio