Zahraniční politika, bezpečnost i rozvoj regionů. Pavel Fischer nastiňuje témata do senátní kampaně

Pavel Fischer
Pavel Fischer
Dusivý smrad minulosti se dere zpět. Taková slova vyřkl Pavel Fischer na tiskové konferenci, na které oznámil kandidaturu v podzimních senátních volbách. Co svým vyjádřením měl přesně na mysli? „Určité legitimizování komunistické strany, ale také popírání existence například lágru v Letech u Písku,“ vysvětluje Fischer ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

V kampani do Senátu bude klást důraz na to, aby lidé měli dost prostoru seznámit se s jeho názory, výhodou podle Fischera je i to, že prezidentská volba skončila nedávno. Na hlavní hesla kampaně je ale stále čas.

„Musíme odpracovat neviditelnou část, definovat priority a také zjistit, o co se bude za půl roku hrát,“ nastiňuje. Přesto na svém webu zmiňuje témata jako například zahraniční politika, bezpečnost státu a rozvoj regionů.

„Celoevropským problémem je chudnutí některých periferních regionů, v každé zemi najdeme takovouhle výzvu, o které se dneska mluví tolik po prezidentské volbě,“ říká s tím, že vláda může nástroji a programy celou řadu věcí mírnit. „Tady je potřeba položit otázku, zda dosavadní vlády České republiky v tom dělaly dost,“ dodává.


Pravidla hry, to je také součást legitimity naší demokracie, tady je potřeba být neústupný.Pavel Fischer

Věnovat se chce tak zahraniční politice a bezpečnostní oblasti – je potřeba vytvořit konsenzuální podporu. „Naprostou prioritou je spolupráce s našimi sousedy, potom postavení České republiky v EU nebo v rámci Aliance,“ vysvětluje s tím, že právě v těchto oblastech je potřeba, aby měla vláda v parlamentu silnou oporu.