Za poslední týden přibylo přes 200 nových případů koronaviru denně. Situace je nejhorší v Praze

31. srpen 2020

Na takzvaném semaforu je většina okresů bílá – tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem. Situace se za poslední týden nejvíc zhoršila v Praze, kterou hygienici přebarvili na oranžovou. Podle epidemiologů to znamená, že se v metropoli koronavirus začíná šířit komunitně. „Naprostá většina nakažených má jen lehký průběh nemoci. I lidé přijímaní do nemocnic jsou reportovaní jako s mírným průběhem,“ říká ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

autoři: Petr Král , vla
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.