Za poslední týden přibylo přes 200 nových případů koronaviru denně. Situace je nejhorší v Praze
31. srpen 2020
Na takzvaném semaforu je většina okresů bílá – tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem. Situace se za poslední týden nejvíc zhoršila v Praze, kterou hygienici přebarvili na oranžovou. Podle epidemiologů to znamená, že se v metropoli koronavirus začíná šířit komunitně. „Naprostá většina nakažených má jen lehký průběh nemoci. I lidé přijímaní do nemocnic jsou reportovaní jako s mírným průběhem,“ říká ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vláda vytváří zmatek, aby politicky ovládla ČRo a ČT. Budeme obstruovat, slibuje Rakušan
-
Senát zpřísnil podmínky pro vládní zvyšování výdajů nad schválený rámec. Schillerová s tím nesouhlasí
-
Írán dostane stovky miliard. CIA ale varuje, že jaderné závazky jsou pouhá fikce
-
Přepálený olej nebo odpad ze zemědělství. Aerolinky kvůli krizi shání alternativní paliva