Z trenéra Vladimíra Růžičky se stal kazatel. Víme proč

26. duben 2015
Příběhy Radiožurnálu

Jako by v gotické kapli dominikánského kláštera Růžičkův jindy drsný projev zjihl. Na poradě před druhým zápasem s týmem Slovenska promlouval ke svým svěřencům málem jako skutečný kazatel, vlídně i zaníceně. I když za kultivovaný slovník a celkově jemnější tón možná mohla přítomnost mikrofonu Radiožurnálu víc než malby světců na klenutém stropě.

Pokud vás zajímá, proč udílel kouč své kázání v klášteře, odpověď nejspíš zklame vaše očekávání. Nebylo to z důvodu pokání, ostatně zostuzující kauza se měla rozhořet teprve v následujícím týdnu. Ani tu nešlo o metafyzickou formu coachingu. Za kázáním v kapli stál prostý fakt, že naši hokejisté byli v místě utkání se Slováky, v Jihlavě, ubytováni v hotelu situovaném do prostor bývalého dominikánského kláštera.

Také obsah trenérovy promluvy se týkal výhradně stylu hry a pohybu na ledové ploše. „Jsme rozlítaní. Je tam nasazení a obrovská chuť. Ale mužstvo potřebuje zklidnit,“ zjednodušil pro Radiožurnál Slavomír Lener zhruba půlhodinový rozbor videa z předchozího utkání a komplikované čmárání Vladimíra Růžičky po flip-chartu, jehož význam byl pro našeho redaktora, hokejového laika, zcela nesrozumitelný.

Letos zkusíme zbrusu nový systém, slibuje videotrenér

Pokud byl Vladimír Růžička v klášterní kapli v roli kazatele, pak videotrenér Jan Procházka by mohl být považován za ministranta. „Moje zodpovědnost je ušetřit čas hlavnímu trenérovi, analyzuji všechna naše utkání a utkání soupeřů,“ vysvětlil video-trenér podstatu své funkce.

A přidal ještě jednu zajímavost. „Tentokrát na mistrovství světa budeme zkoušet úplně nový systém, kdy bude najednou snímat utkání až dvacet kamer.“

autor: Ivan Studený
Spustit audio