Yvetta Blanarovičová: O Vánocích si na děti vzpomene každý

25. listopad 2012

O Vánocích si na děti vzpomene každý, i obchodní řetězce. To si prý Yvetta Blanarovičová uvědomila po účinkování na koncertu pro děti z dětských domovů v O2 Aréně. „Rozhodla jsem se, že svoji pomoc musím buď posunout někam dál, nebo se na to vykašlat,“ říká mimořádně pracovně vytížená herečka a zpěvačka. A tak založila svou nadaci La Sophia.

Nadace La Sophia se podle Blanarovičové snaží přinést dětem z dětských domovů něco víc než jen jeden hezký večer na koncertě a krásnou vzpomínku. Pomáhá totiž talentovaným dětem překlenout jejich sociální handicap.

Začalo to u nadaných zpěváků a pokračuje to až k malým fotbalistům. „Točila jsem s Tomášem Ujfalušim v Madridu a povídali jsme si o tom, co děláme. A zjistila jsem, že ani ve fotbale to děti nemají jednoduché. Tak se stal Tomáš Ujfaluši hlavní tváří fotbalové sekce La Sophia,“ vzpomíná zpěvačka, která má mezi fotbalisty řadu přátel.

„Kamil Čontofalský, Martin Latka, Miroslav Baránek – ti všichni mi aktivně pomáhali nejen vybírat děti na castinzích, ale přijeli i na soustředění a věnovali se fotbalově nadaným dětem. To je podle mě úplně nejvíc,“ říká slavná herečka a zpěvačka.

Co jí předpověděla kolegyně Helena Růžičková, se kterou kdysi hrála v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci? Jaké je její pohádkové album Čertoviny? I na to se Yvetty Blanarovičové Václav Žmolík v dalších částech rozhovoru zeptal.

Záznam celého rozhovoru s Yvettou Blanarovičovou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.

autor: mjp
Spustit audio