Vztahy se dostaly na displeje telefonů, říká spoluautorka projektu Terapie sdílením Ester Geislerová

Ester Geislerová a R-stream Radiožurnálu

Byl život bez telefonu a sociálních sítí jednodušší než dnes? Těžko říct, říká v rozhovoru s Vojtou Kovalem Ester Geislerová, spoluautorka projektu Terapie sdílením. „Technologie jsou součástí našeho života. Jen nám nikdo nedal návod, jak je používat,“ uvažuje.

0:00
/
0:00

Sociální sítě přinesly hodně dobrého. Abychom se ale nezbláznili, potřebujeme pravidla. „V poslední době se objevila třeba velká vlna takzvaných neohippies. Ti se hromadně odhlašují z Instagramu a Facebooku. Jsou to mladí lidé,které už to nebaví a štve je to,“ upozorňuje.

„Některé party zase, když jsou do restaurace, dají mobily doprostřed stolu, a kdo na telefon sáhne jako první, platí celou večeři,“ směje se Ester Geislerová.

Člověk v tom není sám

To, jak sociální sítě ovlivňují naše životy, ukazuje i projekt Terapie sdílením, jehož je Ester Geislerová spoluautorkou. Těžiště má na Instagramu, kde lidé sdílejí (nejen) rozchodové věty z nejrůznějších chatovacích aplikací.

Terapii sdílením dnes na Instagramu sleduje víc než 200 tisíc lidí, všechno přitom začalo nenápadně. „S Josefínou vytváříme módu a chtěly jsme připravit kolekci pro dospělé. Rozhodly jsme se, že na trička dáme věty, které se ve vztahu notoricky používají. Pak nám jedna paní poslala své věty a my jednu z nich daly na Instagram. A pak začaly chodit další.“

Narazily jsme na fenomén, který momentálně ve světě frčí. Vztahy se dostaly i na displeje telefonů.
Ester Geislerová

Od té doby už lidé Ester a Josefíně naposílaly neuvěřitelné množství „rozchodových“ vět. A ty si s hashtagem #terapiesdílením získaly obrovskou popularitu. „Je to, jako když jdete s kamarády na pivo a svěříte se jim s něčím, co je trápí. Terapie sdílením je odborný psychologický termín, je dobré zjistit, že v tom člověk není sám. Často nám píší lidé, že jim to opravdu pomáhá.“

Odebírat podcast

Související