Vystoupit v Brně by nemělo být ostudou. Chceme moderní nádraží, říká brněnský primátor Petr Vokřál

Brno hlavní nádraží
Brno hlavní nádraží

Nad přesunem brněnského nádraží z centra města stále visí otazníky – expertní komise ministerstva dopravy rozhodnutí odložila o měsíc. Mezi těmi, které takové rozhodnutí překvapilo, patří brněnský primátor a místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál.

„Věřím tomu, že vláda vezme v potaz jednoznačnou podporu kraje a města, podnikatelských subjektů a univerzit v tom, aby pokračovala v té již jednou zvolené variantě u řeky,“ popisuje.

Právě tuto variantu on sám podporuje, nabízí totiž obrovskou možnost rozvoje města. „Jsem velkým odpůrcem nerespektování rozhodnutí. V tomto případě budu velmi kritický k těm, kteří se to budou snažit zdržet,“ dodává.

Brno je vnímané jako město vědy a výzkumu, problémem je ale kvalifikovaná pracovní síla, které je nedostatek. Tím dalším je pak dostupnost Brna. „Potřebujeme, abychom se z Prahy do Brna dostali na moderní nádraží, aby nebylo ostudou vystoupit v Brně,“ podotýká.


Mojí prioritou bylo a zůstává Brno.Petr Vokřál

Ohledně dalších připravovaných projektů se Brno snaží jít konceptem takzvaných smart cities, tedy chytrých měst. Pilotním projektem by pak měla být čtvrť Špitálka.

„Budeme se snažit propojit řadu moderních technologií,“ přibližuje s tím, že koncept je postaven na spolupráci odborníků.

Poslechněte si celý rozhovor se brněnským primátorem Petrem Vokřálem.