Vnímám obrovskou zodpovědnost, ale práce se nebojím, slibuje nový šéf českého fotbalu Fousek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Fousek

Český fotbal má nového předsedu, fotbalovou asociaci v příštích čtyřech letech povede Petr Fousek. Dlouholetý funkcionář porazil ve volbách na valné hromadě v Nymburce bývalého reprezentanta Karla Poborského. Rozhodlo druhé kolo a prostá většina všech hlasů.

Čtěte také

„Jsem člověk, který se nebojí ničeho a práce už vůbec ne,“ řekl mimo jiné ve svém úvodním projevu nový předseda Fotbalové asociace Petr Fousek. Ten by prostým součtem hlasů zvítězil už v prvním kole, v české komoře byl ale úspěšnější Karel Poborský, a tak se muselo volit znovu. Ve druhém kole získal Fousek 106 hlasů, zatímco Poborský 91.

„Souboj byl férový, respektuji to, celou kampaň jsem nic nesliboval, takže nikomu nic nedlužím. Život jde dál,“ uvedl poražený kandidát na šéfa asociace Karel Poborský.

Místopředsedy Fotbalové asociace budou Jan Richter za Čechy a za Moravu Jan Šidliák. Petr Fousek uspěl s kandidaturou na druhý pokus, před necelými čtyřmi lety prohrál při druhé volbě s končícím předsedou Martinem Malíkem.

Zápas české fotbalové reprezentace s Itálií sledujte v pátek živě od 20:45 na nové digitální stanici Radiožurnál Sport.

autoři: Lukáš Michalík , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.