V podnikání jdete za vizí, ta vás zajímá. Peníze jsou vedlejší produkt, říká majitel Koh-i-nooru
Když jsem poprvé přišel, ani jsem nevěděl, kde Koh-i-noor je. Ale láska se stupňuje a kus srdce jsem v něm nechal, usmívá se současný majitel úspěšné firmy Vlastislav Bříza. Pamatuju si, když se vozil grafit z Ceylonu a dámy z něj kladívkem vyťukávaly nečistoty. Na začátku jsem si dal podmínku, že potřebuju vědět, co je tužka. Prošel jsem v montérkách celou tužkárnu a těžím z toho dodnes. Jak reagoval na falzifikát tužek v Číně? A umí odpočívat?
Související
-
Ten, kdo nemá ve vedení firmy ženu, dělá obrovskou chybu, říká majitel světoznámé české firmy
Než se tužka dostane do školního penálu, procestuje celý svět, popisuje Vlastislav Bříza, majitel celosvětově známých tužkáren, kde kdysi začínal jako konstruktér.
-
Podnikatel musí mít bazální vzdělání, trochu štěstí a musí...
Vlastislav Bříza, majitel tradiční českobudějovické továrny Koh-i-noor a držitel titulu Podnikatel roku 2014, říká, že prestiž Koh-i-nooru roste se vzdáleností od Č...
-
Koh-i-noor. V roce 1889 uvedla firma na trh tužku, kterou v obchodech koupíte i dnes
Josef Hardtmuth od mala projevoval umělecké sklony. Jedním z jeho vynálezů byla směs rozemletého grafitu s jílem, která dala základ pro výrobu tužek různé tvrdosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.