V otázce vztahu k Číně se s prezidentem rozcházíme, říká předseda Senátu po schůzce s Milošem Zemanem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miloš Vystrčil (ODS), předseda Senátu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich schůzka měla osvětlit okolnosti vzniku dopisu, ve kterém Čína varovala Vystrčilova předchůdce před cestou na Tchaj-wan. „Dozvěděl jsem se, jaký názor má pan prezident na osud a obsah čínského dokumentu. A pan prezident mě nepřekvapil,“ shrnuje obsah schůzky samotný předseda Senátu.

Čtěte také

„Měl jsem představu, že bude možné se s panem prezidentem domluvit, aby dal příkaz Kanceláři prezidenta republiky, aby podrobněji popsala osud čínského dokumentu. Bohužel podle mě nedošlo k tomu, že by všechny problematické věci byly vyjasněny, ale pan prezident měl pocit, že tam žádný problém není,“ popisuje Miloš Vystrčil krátce po schůzce.

Schůzku s prezidentem ale za zbytečnou rozhodně nepovažuje. „I díky tomu, že to tady mohu říct, všichni vědí, jak to je. Poučíme se i z toho, že se něco nedozvíme, protože nám to někdo nechce říci. Víte, že i když jste se zeptal, odpověď nepřišla,“ vysvětluje předseda Senátu.

V minulém týdnu Miloš Zeman celou kauzu ohledně čínského dokumentu označil za nafouknutou bublinu, která je hodná bulvárních novinářů, ne politiků. „Mluvil v podobném duchu, říkal, že jsou tu mnohem důležitější věci,“ dodává k tomu Miloš Vystrčil.

Tají prezidentovo okolí před Milošem Zemanem některá fakta? Jaké jsou vztahy dvou nejvyšších českých ústavních činitelů? A podpoří senátoři vyplácení ošetřovného rodičům, kteří nebudou chtít poslat své děti do otevíraných škol a školek?

Spustit audio

Související