V ostravském Dole Darkov se šíří koronavirus. Hygienici mají první výsledky plošných testů
19. květen 2020
Stovky horníků z karvinského dolu Darkov musely podstoupit test na koronavirus. Plošné testování tam nařídili hygienici, protože se onemocnění covid-19 potvrdilo u více než 20 zaměstnanců. „Všechny vzorky už jsou odebrány a nyní jsou na cestě do laboratoří,“ potvrzuje Pavla Svrčinová, ředitelka krajské hygienické stanice. „Výsledky chodí už od včerejška. Bohužel se potvrzuje, že jsou tam lidé covid pozitivní. Z plošných testů jsme jich včera měli 53 pozitivních.“
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Fotbalisté vstoupili do mistrovství světa porážkou. Český tým neudržel vedení a s Jižní Koreou padl 1:2
-
Akční plán Národní očkovací strategie je ve skluzu. Babiš ale Vojtěcha i přes tlak od SPD drží
-
Nezletilá dívka ze Slovenska byla první, kterou Andrew Tate využil. Z jeho vlivu se stále dostává
-
Noční útok nepřijde, oznámil Trump. Místo toho chce o víkendu s Íránem podepsat dohodu