V ostravském Dole Darkov se šíří koronavirus. Hygienici mají první výsledky plošných testů

19. květen 2020

Stovky horníků z karvinského dolu Darkov musely podstoupit test na koronavirus. Plošné testování tam nařídili hygienici, protože se onemocnění covid-19 potvrdilo u více než 20 zaměstnanců. „Všechny vzorky už jsou odebrány a nyní jsou na cestě do laboratoří,“ potvrzuje Pavla Svrčinová, ředitelka krajské hygienické stanice. „Výsledky chodí už od včerejška. Bohužel se potvrzuje, že jsou tam lidé covid pozitivní. Z plošných testů jsme jich včera měli 53 pozitivních.“

autor: Petr Král
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.