V kiltu, naboso nebo s vodicími psy. Na start pražského Nočního běhu pro Světlušku se postavily tisíce lidí

13. duben 2018
V devět hodin večer vyrazili na trať v pražské Stromovce tisíce běžců s čelovkami

Noční běh pro Světlušku i letos přilákal do oblíbeného parku lidi, kteří svým sportovním výkonem podpořili jeden z projektů Nadačního fondu Českého rozhlasu – sbírku Světluška. Ta pomáhá lidem se zrakovým postižením. Někteří zvolili velmi netradiční oblečení.

Tomáš Zahálka dorazil na start nočního běhu v kiltu a bez bot. „Snad jsem to nepodcenil a nepoběží se po tomhle povrchu,“ žertoval na startu muž, který při běhu doprovází nevidomou Evu.

Letos bylo mezi účastníky Nočního běhu pro Světlušku 44 nevidomých s traséry, mezi nimi i paní Vanda z Říčan. Doprovázel ji její vodicí pes Erik, zlatá dlouhosrstá kolie.

„Na jednom Běhu pro Světlušku už jsem byla před třemi lety. Tehdy jsme se tu s Erikem ztratili. A když jsme si mysleli, že jsme se na trase zase našli, potkali jsme celý průvod, jak jde proti nám,“ vzpomíná.

Účastníci Nočního běhu pro Světlušku si ve Stromovce mohli vybrat ze dvou tras

Letos měla paní Vanda kromě svého psa k ruce i trasérku, redaktorku Českého rozhlasu Pavlu Lioliasovou. Ta běžela v této roli letos poprvé, a tak byla před startem mírně nervózní.

Aby se účastníci při čekání na startu nenudili, mohli se ve fotokoutku vyfotit se světluščími tykadly nebo se zaposlouchat do koncertu kapely Zrní. Pak už se moderátor České televize Stanislav Bartůšek ujal odpočítávání a běžci s čelovkami vyrazili na trať.

Noční běh pro Světlušku 2018

Počasí akci přálo, a tak účastníci na obou tratích doběhli bez obtíží. Dobře se běželo i Nikole z Prahy: „Na začátku bylo sice hodně lidí, ale pak to byla paráda.“

Na pražský Noční běh pro Světlušku se předem registrovalo přes tři tisíce lidí.