V generaci nad 55 let je zájem o přeočkování proti covidu 50 %. Mělo se začít cílenou kampaní ze strany pojišťoven, říká Daniel Prokop

Projekt Česko 2022 nesleduje jen dopady zdražování, ale i vztah ke covidu a očkování. Klesá podíl těch, kteří o vakcínu stojí. „Zájem o přeočkování má 38 % lidí. U lidí nad 55 let se to extrémně liší podle socioekonomické pozice,“ dodává Daniel Prokop. Jaké faktory ovlivňují ochotu k očkování? Které systémové problémy v Česku napomáhají šíření viru? V čem je problematické stavební spoření? A do jaké míry má občany podporovat kraj a kdy stát? Poslechněte si rozhovor.

Projekt Česko 2022: Život k nezaplacení staví na sociologických datech, která exkluzivně pro Český rozhlas sebrala a ve spolupráci s datovými novináři serveru iROZHLAS.cz analyzovala společnost PAQ Research.

Výsledky průzkumu i závěry, které z nich vyplývají, najdete na webu iROZHLAS.cz/zivot.

Život k nezaplacení (logo)
autoři: Tomáš Pancíř , vma
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.