Utrácíte víc v hospodě, nebo v lékárně? Pavel Maurer prozrazuje ten nejlepší lék pro naše tělo

19. září 2015
Glosa Pavla Maurera

Máte radši citron, nebo vitamin C? A je pro vás čerstvá ryba přitažlivější než riboflavin? Jídlo ovlivňuje naše zdraví, připomíná gastronaut Pavel Maurer a při té příležitosti zmiňuje jeden podnětný bonmot.

Víte, jak se pozná, že jste zaručeně zdraví? Jednoduše. Když utrácíte víc v hospodě než v lékárně. Tenhle bonmot mi řekl kamarád Láďa minulý týden v tramvaji.

Spočítali jste si někdy, na kolik vás vyjde farmacie a na kolik restaurace? Osobně za jídlo utrácím celkem dost, ale když jsem si položil ruku na srdce, že sám sobě konečně řeknu pravdu do očí a pohlédnu do hlubin vlastního těla i duše, musím se přiznat, že v lékárnách nechávám docela slušný majlant.

Má rád vitamín C, B-komplex, železo, draslík a také rozpustné pilulky hořčíku. Když začne zima, střemhlav se vrhám po multivitaminových tabletách a každé ráno je bezúspěšně vnucuji všem členům své rodiny. Čas od času také zkouším homeopatika. A pak mě občas okouzlí nejrůznější kapky, bylinné výtažky a česnekové koncentráty.

Čtěte také

Nedivte se mi. Měl jsem za svůj život osm docela těžkých operací a většinou jsem si je odbyl v celkové anestesii. Mé tělo bylo nejspíš naplněno pěkně drsnými a drahými chemikáliemi. Užil jsem si i několik velmi vydatných infuzí. A pak jsem také měl klinickou smrt, na které bylo asi nejzajímavější, že jsem musel dva měsíce pít denně litr silné šťávy z červené řepy na obnovu krvinek. Byla dobrá.

Byl jsem také docela často nemocný – chřipky, angíny, mononukleóza, spála a nevím co ještě. Snědl jsem hory penicilinu, tetracyklinu a dalších super silných antibiotik. Rozhodně tedy patřím k oblíbeným artiklům všech lékárníků a farmaceutických firem.

nakupování, nákup

Moje sestra je bylinkářka, takže prakticky všechno léčí přírodní cestou. A já se s ní shoduji, že důležitým lékem je, že zdravě a promyšleně jíme, zvažujeme, jaké suroviny si dáváme do svého těla a jakou rychlostí se cpeme, jak tělo trápíme nebo léčíme hladem či přejídáním.

Asi se mnou budete souhlasit, že to, jak jsme zdraví, poznáme podle toho, jestli utrácíme víc v hospodě nebo v lékárně, což je inspirativní. Budu po svých životních peripetiích vždy tvrdit, že čerstvá ryba je pro mé tělo přitažlivější než riboflavin, že citron je chutnější než vitamin C a řízek je kvalitnější než řízená degustace acylpyrinů. Nic proti některým lékům, ale hlavně se jich nesmíme moc lekat.

autor: Pavel Maurer
Spustit audio