Tým Českého rozhlasu na házenkářském maratonu převálcoval Českou televizi 11:2

20. červen 2017
Zápas České televize a Českého rozhlasu v házené

Československá a česká házená slaví několik významných výročí a úspěchů v házené. Součástí házenkářského svátku je i maraton, který doufá ve své zapsání do Knihy rekordů. Akce „Hvězdy pro legendy“ začala v pondělí netradičním zápasem, který bude symbolicky trvat 42,195 hodin se zúčastnily se ho i týmy České televize a Českého Rozhlasu.

Je důvod slavit? Vzpomeňte na mistryně světa z roku 1957 a mistry světa, kteří získali titul o deset let později. Navíc to bude 60 let od premiérového zisku PMEZ Duklou Praha. Rovněž uplyne 45 let od největšího úspěchu naší házené na LOH v Mnichově.

Akce „Hvězdy pro legendy“ začala v pondělí netradičním maratonem, který bude symbolicky trvat 42,195 hodin. Tým Českého rozhlasu nastoupil v Tenisovém areálu na Štvanici proti České televizi a rozhodně se bylo na co dívat, přestože teploty ve stínu dosahovaly 30 stupňů. Český rozhlas nakonec utkání vyhrál 11:2 a zápas se mohl pochlubit největší sledovaností.

„Byl to dost urputný boj, místy i hodně tvrdý,“ komentoval si brankář Českého rozhlasu Vojtěch Koval. „O to větší radost máme, že jsme nedostali gól ze hry. Podle komentářů u live videa na sociálních sítích jsme ale nebyli moc dobrá reklama na házenou,“ dodával už s úsměvem.

Házená má u nás bohatou historii, která sahá až do přelomu 19. a 20. století. Ze všech různých verzí sportu, v němž se týmy snaží docílit branky hodem, se do nejmasovější a nejpopulárnější podoby vyprofilovala házená o sedmi hráčích čili moderní handball.

Handball měl tuzemskou premiéru 30. listopadu 1947 na hřišti Sparty na Letné, kde se utkaly týmy ZJŠ Sparta Bratrství a Sokol Úvaly. Zápas skončil výsledkem 11:9 a sledovalo jej na 200 diváků včetně pozorovatelů z různých klubů a svazů.

  • O rozhlase
  • Zpráva