Tým Českého rozhlasu 1 - Filmžurnálu

11. červenec 2002

Představujeme vám tým, který pro vás připravuje a vysílá Český rozhlas 1 - Filmžurnál. Poslouchat nás můžete denně na karlovarské frekvenci ČRo 1 - Radiožurnálu 102,6 FM a nebo na internetu.

Máme pro vás rozhovory se zajímavými hosty - včetně těch největších filmových "star", ukážeme vám zákulisí filmového festivalu, vysvětlíme filmové termíny, budeme soutěžit - zkrátka budeme vás bavit.

Jana Ulbrychová, zahraniční redakce ČRo 1 - Radiožurnálu
Řídí projekt Filmžurnálu a vysílání v Karlových Varech. Na Radiožurnálu pracuje od roku 1998, kde začínala v domácí redakci, pak téměř dva roky pracovala jako editorka vysílání a teď zakotvila v naší zahraniční redakci. Má syna - teď už úspěšného prvňáčka Tomáška (mimochodem, i jeho můžete občas slyšet v rádiu - dabuje totiž malé děti v našich reportážích ze zahraničí). Chodí ráda do kina, ale bohužel - na svůj vkus - málo. Nejoblíbenějším filmem je pro ni stále Nebe nad Berlínem, kterému konkuruje depresivní Prolomit vlny. Odpočine si u Pátého elementu a ostatně téměř u všeho, v čem se objeví Bruce Willis. Kvůli synkovi má nastudovaného celého Jamese Bonda a Hvězdné války.

Jolka Krásná, kulturní redaktorka ČRo 1 - Radiožurnálu a České televize
Jolku najdete v kině. Většinou na filmové předpremiéře. Miluje filmy a rozumí jim - což asi hovoří o všem. Ve vysílání Filmžurnálu představuje tu základní znalostní složku, bez které se neobejdeme. Jolka má úžasné jméno - no, řekněte, alespoň vy, dámy, nechtěla by každá z vás být také stále Krásná?

Jiří Chum, redaktor ČRo - Regina - dopolední moderátor
Modrookého vyskokého blonďáka Jirku většinou nemůžete slýchat u nás, ale na Regině - takže ho znají hlavně Středočeši. Ovšem občas si zaskočí i na Radiožurnál. Vždycky ve středu v noci zpříjemňuje dlouhé hodiny těm, kdo nemůžou spát. Tady ovšem pracuje hlavně odpoledne - moderuje Filmžurnál. S rádiem začal už velmi brzy - když mu bylo 16. Je mu ale trochu nevěrný - když zrovna nemoderuje, provozuje svůj kafé-bar v Kolíně. Rád (si) hraje. Třeba divadlo. Naposledy syna amerického velvyslance Washingtona ve volném zpracování Cantervillského strašidla Oscara Wilda. Nemá rád hloupé lidi, co dělají, že jsou chytří. Nemá rád práci na zahradě a čas. Často totiž nestíhá. Ale evidentně ho to baví.

Pavla Kvapilová, moderátorka a redaktorka ČRo 1 - Radiožurnálu
Pavla je u všeho zajímavého, co se kolem děje. Pokud hledáte příklad ryze renesančního člověka, pak jste právě jednoho našli. Pavla neustále čte, ráda dobře jí, ráda se hezky obléká, má ráda roztomilé maličkosti, svou starou flexaretu a muziku - jazz, klasiku, italské cantautori, francouzského Yanna Thiersena nebo U2. Zároveň má neuvěřitelný přehled. Mluví několika jazyky, nebojí se klást nepříjemné dotazy, ale když na to přijde, dokáže s vámi hodiny mluvit o všem, co vás baví. Do kina chodí vždycky, když má čas. Mezi její oblíbence patří určitě třeba Marcello Mastroiani. A nejmilejší filmy? Muž a žena, Bioráj nebo Felliniho La Strada...

Vladimír Kroc, moderátor ČRo 1 - Radiožurnálu
Vladimír protřelý rozhlasák, který v rozhlasu působí už od svých studentských let. Na Radiožurnálu nyní moderuje dopolední vysílání a pořad Dva na jednoho. Známý je také jako cestovatel - napsal dvě knihy o Austrálii, připravuje a moderuje pořad Světem křížem krážem. Můžete si ho pamatovat z ranního moderování Studia 6 České televize.

Jakub Železný, moderátor ČRo 1 - Radiožurnálu
V Českém rozhlase slaví jubileum - pracuje tady už 10 let. Na festivalu v Karlových Varech je třetím rokem a uvádí tu filmová představení. Je vášnivý debatér, výborně se vyzná ve vínech, zajímá ho fotbal... Co se o něm málo ví, je, že umí skvěle imitovat. Třeba Miloše Zemana, Václava Klause nebo Karla Gotta. Od těch opravdových byste ho třeba po telefonu zaručeně nerozeznali! Na karlovarské kolonádě umí navíc výborně ztvárnit scény z filmu Vrchní prchni.

Michal Fila, ekonomický redaktor ČRo 1 - Radiožurnálu
Divíte se, že je s námi tady na festivalu, když by měl sledovat hlavně indexy na burze a kurs koruny? I Michal má ale rád filmy... leckdy nás v práci baví nekonečnými citacemi, protože zná snad desítky filmových děl nazpaměť. Miluje klasické české veselohry (Jáchyme, hoď ho do stroje), zajímají ho válečná dramata (Zachraňte vojína Ryana), ale také třeba psychologické thrillery (Hra na pláč). To, nad čím mu zůstává občas rozum stát, jsou letní tričenka dívek chodících po kolonádě a také bojové scény v některých filmech. Jinak je cyklistický maniak. A taky má svaly.

František Lutonský, reportér ČRo 1 - Radiožurnálu
František pobyl ve filmových Varech jen několik úvodních dní. Než na sebe stačil něco prozradit, vrátil se do Prahy...

Helena Šulcová, reportérka ČRo 1 - Radiožurnálu
Ani o Heleně jsme zatím nezjistili žádné pikantnosti, ale pokusíme se polepšit...

autoři: jkr , jul
Spustit audio