Twitter má nový rekord. Nejsdílenějším příspěvkem v historii je snímek z Oscarů

03073428.jpeg

Twitterový účet moderátorky Oscarové noci Ellen DeGeneresové zaznamenal ohromný úspěch. Dal celému ceremoniálu předávání Oscarů další rozměr. Moderátorka se rozhodla překonat rekord ve sdílení fotografie a podařilo se. Během pár hodin zaznamenal její příspěvek přes dva miliony sdílení.

Nejsdílenější twitterový příspěvek dosavadní historie vznikl, když moderátorka Ellen DeGeneresová sestoupila do publika a přemluvila několik herců, aby si s nimi mohla udělat selfie.

Selfie je snímek, na kterém se člověk sám vyfotografuje čili vlastně stylizovaný autoportrét. Na nejsdílenější fotce v historii Twitteru je moderátorka s takovými hvězdami, jako Brad Pitt, Meryl Streepová nebo Julia Robertsová.

Fotku pak DeGeneresová dala na svůj twitter a nový rekord ve sdílení byl na světě. Autoportrét moderátorky s filmovými hvězdami tak překonal příspěvek Baracka Obamy po jeho znovuzvolení. U fotky, na které objímal svou manželku, bylo napsáno: Další čtyři roky.

Selfie fotografie jsou na sociálních sítích obecně velmi populární.

„V tomto případě to byla fotka celebrity, a ten celebrity-faktor je dost důležitý, protože právě jak Obama, tak Ellen DeGeneresová jsou velmi známé osobnosti, tudíž mají podpůrný efekt na šíření takových fotek,“ vysvětluje analytik Českého rozhlasu Filip Rožánek s tím, že roli hrálo i to, že pořizování snímku viděli všichni v přímém přenosu v televizi.

Čtěte také

Podobně lavinovité šíření příspěvků na sociálních sítích je běžné také v případě leteckých katastrof. Koneckonců i sám Twitter se proslavil snímkem přistání dopravního letadla v řece Hudson v New Yorku.

„Dokonce se vtipkuje o tom, že je zajímavé, kolik lidí si najde čas při prchání z letadla, které zrovna spadlo, na to, aby udělali fotku na mobil a nasdíleli ji na twitteru nebo na instagramu,“ uzavírá Filip Rožánek.