Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Václav Bartuška: Strašné bylo, když jsem procházel svazky StB, kde děti donášely na své rodiče a milenci se udávali navzájem

Je dobré si čas od času připomínat, jak nesamozřejmé je to, co dnes máme. Zajistit, že v červnu roku 1990 budou svobodné volby, to byla úžasná škola života. Měli jsme pravdu, když jsme si v roce 1989 říkali, že cesta bude dlouhá. Na druhou stranu myslím, že jsme dokázali mnohem víc, než jsme si tehdy byli schopni představit. Posledních 30 let bylo nejšťastnějším obdobím v historii této země, říká zvláštní velvyslanec pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Lucie Výborná , vla
Spustit audio

Související