Tříbrankový náskok Liberci na výhru nestačil

16. září 2002

Dohrávkou mezi Jabloncem a Libercem skončilo sedmé kolo první Gambrinus ligy. Liberec vedl už po dvacetí minutách 3:0, ale nakonec získal v severočeském derby pouze bod za remízu 3:3. Domácí vyrovnali zásluhou kapitána Jozefa Webera v první minutě nastaveného času. Liberec tak zůstává druhý o dva body za Spartou, Jablonec je čtvrtý.

Zápas začal ve velkém tempu a už po devíti minutách se diváci dočkali první branky z kopačky libereckého útočníka Gyana Baffoura. Za další tři minuty přidal druhý gól Zbončák. Třetí úder zasadil Jablonci premiérovou trefou v dresu Liberce Jan Polák. Obhájce titulu poté polevil a domácí toho využili. Dvěma brankami během dvanácti minut se dostali zpátky do zápasu. Ve druhém poločase měl Jablonec výraznou převahu, ale dlouho se nedokázal brankově prosadit. To se podařilo v 91. minutě Weberovi, který zařídil svému týmu bod za remízu 3:3.

Jablonec 97 - Slovan Liberec 3:3 (2:3)
35. a 90. Weber, 23. Novák - 9. Baffour, 12. Zbončák, 20. Polák. Rozhodčí: Gádoši - Mušák, Gajdoš (všichni SR). ŽK: Baffour (Liberec). Diváci: 4250

Sestavy:

FK Jablonec: Lovásik - Laštovka, Homola, Hrotek (14. Vít), Svojtka - König, Herzán, Novák, Weber - Mašek (90. Gula), Vodehnal (74. Majsniar)

Slovan Liberec: Kinský - Pilný, Johana, Holeňák, Janů (90. Zápotočný) - Papoušek (80. Čapek), Polák, Langer, Zbončák - Blaha, Baffour (73. Nezmar)