Tato medaile má pro mě cenu zlata. S rozlosováním se Martina vyrovnávala těžko, říká trenér Novák

10. únor 2022

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala svou sedmou olympijskou medaili. Na hrách v Číně vybojovala bronz v závodě na pět tisíc metrů. „Tato medaile má pro mě cenu zlata. Tři kola do konce jsem věřil, že to dopadne, protože Martina jela neustále stejné tempo,“ popisuje trenér legendy českého rychlobruslení Petr Novák. „Voronina nám ale nastavila čas a Martina věděla, že musí jet rychleji. Věřil jsem, že zajede dobrý čas, protože v tréninku jezdila ještě rychleji.“

Nenechte si ujít olympijskou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Petr Kadeřábek , vla
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.