Střelecké trápení Olomouce pokračuje

28. listopad 2004

Fotbalisté Olomouce nedali gól už v pátém utkání v řadě. V patnáctém kole Gambrinus ligy sice získali bod za bezbrankovou remízu v Drnovicích, ale už 481 minut nevstřelili gól. Naopak hned pět jich viděli diváci na Žižkově, kde hrají svá domácí utkání Blšany. Chmelaři vyhráli nad Příbramí 3:2. Jablonec porazil Brno 2:0 a minimálně do zítřejší dohrávky Slavia - Ostrava poskočil na čtvrté místo.

Fotbalisté Brna dál klesají ke dnu prvoligové tabulky. Podesáté v řadě nedokázali vyhrát a po porážce 0:2 v Jablonci se zdá být pozice trenérské dvojice Jarůšek - Schwarz neudržitelná. Domácí se s málo nebezpečným soupeřem trápili pouze půl hodiny a hosté mohli být rádi, že si neodvezli další debakl. Minule v Mladé Boleslavi dostali čtyři góly. Branky domácích vstřelil Klapka a v úvodu druhého poločasu Michálek.

Blšanští fotbalisté zabrali a po dvou tříbrankových prohrách za sebou se těší ze čtvrté ligové výhry v sezoně. Na Žižkově, kde tráví své nedobrovolné vyhnanství, dnes porazili svého tabulkového souseda z Příbrami 3:2. Hosté sice vedli po trefě Bartesky, ale domácí ještě do přestávky díky trefám Pleška a Šelichy skóre otočili. Ve druhé půli zvýšil Zelenka a Příbrami už nepomohlo ani Turtenwaldovo snížení.

Patnácté kolo se dohrává v pondělí v 16 hodin a 40 minut v Praze na Strahově. Pražská Slavia hostí mistrovský Baník Ostrava.

Výsledky 15. kola:

FK Jablonec - 1. FC Brno 2:0 (1:0)

Branka: 31. Klapka, 47. Michálek
Rozhodčí: Helebrant - Vodička, Příhoda. ŽK: Michálek - Kroupa
Diváci: 2840

Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Nesvadba - Michálek (87. Jindřišek), Čížek, Hušek, Weber - Šenkeřík (88. Jožef), Klapka (70. Vodehnal). Trenér: Rada

Brno: Belic - Houšť, Schuster, Trousil, Šustr - Musil (62. Baláž), Večeřa, Siegl, Černý - Švancara (62. P. Mezlík), Kroupa. Trenéři: Jarůšek a Schwarz

FK Drnovice - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Damková. ŽK: Holomek, Adamec, Onofrej - Bouška, König
Diváci: 3189

Drnovice: Bureš - Ševinský, Abanda, Schindler, Čáp - Adamec (77. Svoboda), Holomek, Holub (66. Vajda), Onofrej - Holenda, Klinka (87. Kropáček). Trenér: Mazura

Olomouc: Vaniak - König, Kovář, Hudec, Kučera - Randa, Zbožínek, Bouška (79. Prekop), D. Kobylík (90. Škerle) - Babnič, Reiter (79. Bednář). Trenér: Uličný

Chmel Blšany - Marila Příbram 3:2 (2:1)

Branky: 34. Pleško, 37. Šelicha, 52. Zelenka - 28. Barteska, 72. Turtenwald
Rozhodčí: Čecháček - Chytil, Jílek. ŽK: J. Bílek - Loseille
Diváci: 150

Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Müller, Horáček, Sýkora - Šelicha, Dort (65. Polodna), J. Bílek, Pleško (90. Buldra) - Zelenka, Pešír (85. Devátý). Trenér: M. Bílek

Příbram: Sňozík - Mácha, Formánek, Riegel, Janů - Horváth, Turtenwald, Otepka, Barteska (63. Hiroš), Loseille (63. Rajtoral) - Mlika (77. Pilík). Trenér: Kopač