Stěžejní moment? Když jsem si vynadal, říká stříbrný medailista z olympiády Michal Krčmář

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Krčmář, biatlon, Pchjongčchang

Ještě na tiskové konferenci nenacházel slova a plakal. Štěstím. Biatlonista Michal Krčmář nejenže získal první medaili v životě, navíc to bylo rovnou stříbro, a to přímo na olympijských hrách. To, co zní jako splněný sen, ale původně mohlo dopadnout úplně jinak. „Byl jsem na olympiádě hodně sevřený, zlom přišel až v sobotu na tréninku,“ přiznává stříbrný medailista v rozhovoru s Lucií Výbornou.

„Musel jsem sám sobě vynadat,“ vysvětluje Michal Krčmář bez obalu. „‚Nebuď blbej, ty to umíš, jen se musíš uvolnit!’ řekl jsem si. Díky tomu ze mě spadla tíha okamžiku a přestal jsem si připouštět, že přijde den D. Myslím, že to byl stěžejní moment.“

Jeho tréninkové mentální cvičení očividně pomohlo. Celou trasu závodu ve sprintu nakonec odjel téměř v transu. „Všechno bylo ideální, už od maličkostí. I díky tomu z toho nakonec byla medaile,“ usmívá se.

Biatlon se změnil

Michal Krčmář ve světě vrcholového biatlonu vyrůstal už od malička. Jeho tatínek reprezentoval Česko v biatlonu už na olympiádě v Lillehammeru. To byly malému Michalovi tři roky.

Michal Krčmář během rozhovoru v Olympijské vesnici

„Tátova sportovní kariéra mě maximálně inspirovala. Celá rodina mě dnes maximálně podporuje a pro mě je největší odměnou to, když jim dělám radost,“ přiznává stříbrný medailista.

Jak dodává, biatlon se od dob jeho tatínka v mnohém změnil. „Biatlon je dnes dynamičtější, vývoj nezastavíte. A vnímá to i táta. Zatímco on střílel jednu položku za 50 sekund, já střílím jednu za 30 sekund,“ popisuje Michal Krčmář.