Spolupráce s jinými stranami? Důležité je začít od komunálních voleb, říká Jan Bartošek

Lidovci jsou podle posledních průzkumů na hranici volitelnosti do Sněmovny. Co na to říká Jan Bartošek, který chce být příštím lidoveckým předsedou? „ Je potřeba vymyslet strategii, jak uspět a posílit,“ říká ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Lidovci se podle něj musí soustředit na Moravu, kde je nutné voliče udržet a případně získat nové. V českých krajích je pak potřeba zvolit jinou strategii. „Recept máme. V praxi se ukazuje, že to umíme,“ říká s tím, že v komunálních volbách se lidovcům podařil velice dobrý výsledek.

Je důležité navázat na to dobré a úspěšné, s čím přišel Pavel Bělobrádek.
Jan Bartošek

„Jestliže budeme silní v regionech, jestliže nás lidé budou znát a budou nás mít spojený s konkrétními projekty a tématy, tak to je to, z čeho rosteme,“ vysvětluje.

A jak se divá na debaty, zda by KDU-ČSL měla hledat spojení s jinými středopravými stranami? „Máme-li se bavit o nějaké spolupráci, tak je důležité začít od komunálních voleb a směrem výš,“ vyzdvihuje.

Madeleine Albrightová: Mladá generace musí myslet na svou úlohu v demokracii

Madeleine Albrightová

Fašismus - varování. Přesně tak se jmenuje nová kniha bývalé ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightové, která se objeví i na pultech českých knihkupectví. Z názvu lze odvodit, že tématem je ohrožení svobody a demokracie v současném světě.

Nicméně v souvislosti s parlamentními volbami v KDU-ČSL ochota k nějaké velké spolupráci s jinými stranami podle něj v současné době není. „Členové KDU-ČSL vidí velký potenciál v tom, že můžeme růst a posilovat,“ dodává.

On sám je přesvědčen o tom, že lidovci musí primárně posilovat svou značku, spolupracovat tam, kde to lze a hledat průniky. „Strana se stoletou tradicí má budoucnost,“ uzavírá.

autoři: Marie Bastlová , prh
Spustit audio