Špicar: Celounijní zastropování cen velkých firem je klíčové, máme jedny z nejdražších energií v EU
Vláda dnes bude probírat zastropování cen energií pro velké firmy od příštího roku. Návrh předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Počítá v něm se stropem šesti tisíc korun za jednu megawatthodinu elektřiny a tří tisíc korun za megawatthodinu plynu. „Velké firmy zatím dělají vše pro to, aby nemusely propouštět, snižují energetickou náročnost. To ale není v porovnání s konkurenty v západní Evropě udržitelné,“ upozorňuje Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.
Související
-
Cenové stropy plynu? Většina zemí se chce dohodnout, Německo bohužel ne, komentuje Prouza
Unijní ministři pro energetiku se znovu pokusí dohodnout zastropování ceny plynu. Německo i Nizozemsko stropy odmítají. Jak Česko jednání povede? Poslechněte si rozhovor.
-
Fiala: Strop na ceny energií už nižší nebude. Motivovat k úsporám chce stát tím, že půjde příkladem
Vláda v pondělí schválila strop na cenu energií. Podle premiéra Petra Fialy zareagovala včas a plynu na nadcházející zimu zajistila dostatek, i přesto ale vyzývá k úsporám.
-
Stačí zastropovat ceny plynu. Desítky miliard vyjdou levněji než pád průmyslu, míní Netolický
Proč kraje žádají vládu o zastropování cen energií? Nebylo by lepší počkat na celoevropské řešení energetické krize?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.