SOUTĚŽ: Za tři správné odpovědi skvělé letní zážitky bez obav ze sluníčka

9. červen 2026

Pokud dnes 9. 6. odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, máme pro vás sadu dárků, které oceníte během letní dovolené za hranicemi, ale i v Česku.

Zašleme vám totiž sadu vysoce kvalitních přípravků sluneční ochrany od značky Avène, která byla na jaře jedním z partnerů projektu Stan proti melanomu.

Čtěte také

Máme pro vás třeba opalovací Avène olej ve spreji, sportovní fluid, krém na obličej nebo voděodolný make-up pro dámy. Všechny prostředky mají vysoký ochranný faktor, jsou určené i pro citlivou pokožku, lehce se roztírají, dobře vstřebávají a jsou vhodné do extrémních podmínek – do hor i k moři.

K této sadě vám ještě přidáme dvě tzv. walk sezónky na Ještěd, do zdejšího Skiareálu Ještěd. Můžete je využít při svých turistických výletech v Jizerských horách, třeba při procházkách s dětmi po naučných zábavných stezkách s výhledem na unikátní vysílač Ještěd.

Sezónka platí po celou letní sezónu. Lanovka Skalka vás vyveze na Ještědský hřeben jednou za den nahoru a dolů. Na sjezdovkách se teď během června zabydlí stádo oveček, které bude pomáhat s přirozenou údržbou horských luk, což také může být zajímavý cíl letních výletů.

Projekt není pouze turistickou atrakcí, ale má i hlubší ekologický význam. Ovečky nahradí mechanické sečení, podpoří biodiverzitu a budou pečovat o krajinu šetrným a ekologickým způsobem.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

A co když se jednou spletete?

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, pošleme vám ceny související se závodem Run4Help, který se koná v sobotu 20. června v Praze na Letné. Pořadatelem je sdružení No Foot No Stress, které pomáhá lidem po amputaci končetin, na invalidním vozíku. Sdružuje lidi s podobným osudem a podporuje je v návratu do aktivního života.

Vaší cenou bude volné startovné na závod a přidáme i další běžecký dárek. K těmto sportovním cenám ještě přidáme něco z dárků od jednoho z partnerů běhu, firmy Orion, která nabízí výrobky do kuchyně, koupelny a celé domácnosti.

Charitativní Run4Help má zase připravené tratě na 8 a 4 kilometry, není to tedy nic náročného – vedou většinou po širokých cestách, kde se dá bez problémů předbíhat (převýšení je přijatelných 20 metrů ) a připraveny jsou i krátké závody pro děti nebo kilometrový závod pro handicapované No Foot Karma srdcem.

Výtěžek akce poputuje ve prospěch nadace a sdružení „No foot No stress“, které sdružuje osoby se zdravotním handicapem - jeho cílem je pomáhat osobám po amputaci nohy/nohou. Sdružení pro ně zajišťuje třeba běžecké protézy (běžecké bionické nohy) vyrobené na míru tak, aby jejich aktivní příjemci mohli žít s větší radostí.

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo a současně překvapení od Radiožurnálu.

Spustit audio