Soutěž: Za 3 správné odpovědi dárek pro fanoušky Andrey Bocelliho

Italský tenorista Andrea Bocelli na koncertě v německém Hamburku
Italský tenorista Andrea Bocelli na koncertě v německém Hamburku

Pokud dnes 4. 1. odpovíte správně na všechny 3 otázky moderátora, máme pro vás opět zajímavé ceny. Tentokrát z oblasti kultury.

Zašleme Vám vstupenky na koncert proslulého italského tenoristy Andrey Bocelliho. Koncert se koná až 30. listopadu letošního roku v O2  aréně v Praze. Loni na podzim oslavil Andrea Bocelli významné životní jubileum (v září 2018 měl 60. narozeniny). Právě při příležitosti tohoto jubilea bylo zveřejněno datu konání jeho další pražského koncertu. Všechny jeho předchozí koncerty byly beznadějně vyprodané, Vy tak máte díky Radiožurnálu možnost být u toho.

Program koncertu bude, kromě klasického repertoáru, obohacen i o skladby z nového alba Sí, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději (vyšlo loni v říjnu).

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

K těmto exkluzivním vstupenkám Vám ještě přidáme DVD s filmem „Hudba ticha“, které má podtitul „neobyčejný skutečný příběh Andrea Bocelliho“. Mottem filmu o tomto slavném italském zpěvákovi je, že „celý svět zná jeho hlas, jeho písně, jeho provedení slavných operních árií. Ale mnohem méně se ví o jeho soukromí, o jeho rodině nebo o jeho cestě z rodné toskánské vesnice na světová pódia, k současnému úspěchu.

A co když se jednou spletete?

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, dostanete dneska sadu CD. Bude mezi nimi např. těsně před Vánocemi vyšlé CD Ondřej Kepka a jeho hosté: „Na návštěvě u Karla Čapka“, které vydal náš Radioservis. CD je záznamem seriálu Českého rozhlasu Dvojka z roku 2017, který byl natáčený ve vile Karla Čapka na Vinohradech. Seriál popisoval život a dílo slavného autora na základě konkrétních předmětů nalezených v jeho vile. Skrze úvahy a vyprávění skvělých osobností v sérii reportážních návštěv se podařilo vyvolat desítky obrazů ze života někdejšího pána tohoto domu. Hosty Ondřeje Kepky byli např. Tomáš Halík, Hana Maciuchová, Jiří Grygar, Milan Lasica nebo třeba Václav Větvička v dílu Karel Čapek zahrádkářem a další.

Mezi CD bude také nedávno vyšlá zvuková podoba knihy „Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek“, díky které poznáte životní osudy nevšedního člověka, architekta, profesora a autora mnoha odborných publikací, ale i buřiče a provokatéra Martina Rajniše. Mnoho let strávil na moři, cestoval po pouštích i pralesech a o svých zážitcích umí poutavě vyprávět. Audio podoba knihy, ve které vylíčil svůj život, vyšla teď v prosinci, můžete si ji, možná trošku překvapivě, užít ve skvělém podání Jiřího Lábuse.

Za pouze jednu správnou odpoveď cena útěchy

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo od Radiožurnálu.