SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na exkluzivní předpremiéru filmu Smrtihlav

22. květen 2017

Radiožurnál, partner českých filmů, zve opět do kina. Fanouškům rozdává celkem 280 vstupenek na projekci filmu Smrtihlav v Praze a Českých Budějovicích.

Chcete zajít zadarmo do kina? Poslouchejte od 22. do 26. května Ranní Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil.

Jakmile vás k tomu právě v Ranním Radiožurnálu mezi pátou a devátou ráno moderátor Jiří Chum vyzve, napište na mail vstupenky@rozhlas.cz. Dne 22., 24. a 26. května od nás dostane dvacet nejrychlejších posluchačů po dvou volných vstupenkách na promítání v Praze. Dne 23. a 25. května pak získá třicet nejrychlejších posluchačů po dvou volných vstupech na promítání v Českých Budějovicích.


Praha
Kde? Kino Atlas
Kdy? 8. 6. od 20:00
České Budějovice
Kde? Cinestar
Kdy?
7. 6. od 18:00

Do českých kin se chystá další zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který se věnuje atentátu na Reinharda Heydricha. Premiéru bude mít 8. června 2017 a do kin vstoupí pod názvem Smrtihlav.

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády, na samotného říšského protektora Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše.


Film vznikl na základě oceňované knihy HHhH Francouze Laurenta Bineta, jejíž pojmenování znamená Himmlers Hirn heisst Heydrich, neboli Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich.

Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému byl namířený. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky.

Film natočil ho Francouz Cédric Jimenez a na plátně se objeví řada známých hollywoodských herců. Heydricha hraje Jason Clarke, jeho ženu Rosamund Pike, jako Jan Kubiš se představí Jack O´Connell a jako Josef Gabčík nastupující hvězda Jack Reynor. Nejzvučnějším jménem na straně odboje je Mia Wasikowska v roli Anny Novákové, která parašutistům pomáhala.

Smrtihlav vstoupí do českých kin v době, kdy od atentátu na Heydricha a návazných událostí uplyne 75 let. Samotný atentát proběhl 27. května 1942, Heydrich zemřel 4. června, Lidice byly vypáleny 10. června, parašutisté zahynuli 18. června.

Laurent Binet získal za knihu HHhH Goncourtovu cenu pro románovou prvotinu.

Výherci vstupenek budou zařazeni na seznam hostů.

autor: jaw
Spustit audio