SOUTĚŽ: Radiožurnál vás vezme na film Výjimeční. Podívejte se, kdy soutěžíme

Hlavní hrdinové snímku Výjimeční v podání Vincenta Cassela a Reda Cateba

Od pondělí do čtvrtka budeme ve vysílání Ranního Radiožurnálu soutěžit o vstupenky na projekci filmu Výjimeční. Posluchačům ho promítneme ve středu 4. 12. od 18:00 v kině Světozor a rozdáme také 30 voucherů do regionů.

Film Výjimeční byl vybrán jako zakončovací film letošního festivalu v Cannes. Jedná se o sedmý společný počin režisérsko-scenáristické dvojice Erica Toledana a Oliviera Nakacheho. Jejich komedie Nedotknutelní (2011) okouzlila diváky po celém světě.

Výjimeční (2019)

Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti        a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se       o tyto děti starat.

Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští optimismus        a smysl pro humor. Ať už jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce, nebo kvůli práci v podstatě nestíhají osobní život.

Bohužel hrozí, že bude Brunova organizace zrušena, jeho neotřelý přístup se totiž nelíbí každému. Brunovi a Malikovi tak nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl.

Aby ve Výjimečných dosáhli co největší autenticity, Toledano s Nakachem se na dva roky naplno ponořili do chodu organizací, o nichž film pojednává. Většina scén proto vychází ze situací, jak je autoři na vlastní kůži prožili. Postava Bruna je založená na jejich dlouholetém příteli, Stéphanovi Benhamou, který se staral o autistického člena Toledanovy rodiny.

Snímek je unikátní i tím, že v něm kromě profesionálních herců vystupují také autističtí neherci. Fikce se tak prolíná s realitou, stejně jako se pláč mísí se smíchem a dramatické situace v terénu s chvilkami oddechu, lehkosti a optimismu.

Jak soutěžit

Poslouchejte od 2. do 4. prosince Ranní Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil. Jakmile vás k tomu moderátor vyzve, napište na e-mail vstupenky@rozhlas.cz větu „Chci vstupenky na Výjimečné“ a ve středu speciálně „Chci vstupenky do…  a jméno vybraného města“ – podle města vašeho výběru.

Kompletní pravidla najdete zde.

Výjimeční

Kdy a kde? v Praze v kině Světozor (malý sál) 4. 12.  od 18:00, nebo v regionálních městech v síti Cinestar podle programu kina, a to v Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Mladé Boleslavi a Pardubicích.

O výhře výherce ve stejný den informujeme odpovědí na jejich původní e-mail.