SOUTĚŽ: Radiožurnál vás vezme do kina. Podívejte se, kdy soutěžíme

31. srpen 2021

Radiožurnál opět rozdá vstupenky, tentokrát na film Jednotka intenzivního života, dokument z prostředí nemocniční paliativní péče a zároveň snímek z MFF v Karlových Varech. Ve čtvrtek a v pátek soutěžíme o 84 lístků, výherci se na film budou moct jít podívat v Praze, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích nebo Jihlavě. Zkuste štěstí a nalaďte si Ranní Radiožurnál.

Čtěte také

Paliativní péče mnohým evokuje smrt. Takzvaní paliatři se přitom pouze snaží o to, aby byl život nemocného člověka a jeho blízkých o něco snazší. Mnohdy tak slouží jako důležitý komunikační most mezi pacientem a lékaři. Navíc v době, kdy existují nekonečné možnosti umělého prodlužovaní života, dávají lidem příležitost rozhodnout, co je pro ně osobně nejlepší.

„V současné době jsme se dostali do situace, že umíme zachránit hromadu životů, ale přemýšlíme, jestli je to dobře,“ zamýšlí se před kamerou lékař Ondřej Kopecký. Spolu s Kateřinou Rusinovou je zakladatelem paliativního týmu pražské Všeobecné fakultní nemocnice, která by jako pilotní projekt měla být inspirací v otázkách zlepšení kvality života nemocných pro další zdravotnická zařízení v zemi.

Dokumentaristka Adéla Komrzý ve snímku Jednotka intenzivního života sleduje tři roky jejich práce. S kamerou se účastní hluboce intimních a empatických rozhovorů s pacienty a zamýšlí se nad etikou péče o umírající. Snímek měl premiéru v soutěžní sekci na festivalu v Karlových Varech.

Jak soutěžit

Poslouchejte ve čtvrtek 2. a v pátek 3. září Ranní Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil. Celkem se hraje o 84 vstupenek pro 42 výherců. Denně soutěžíme o projekci v Praze, ve čtvrtek navíc o vouchery do Olomouce a Ústí nad Labem, v pátek do Českých Budějovic a Jihlavy.

Jakmile vás k tomu moderátor vyzve, napište na e-mail vstupenky@rozhlas.cz větu „Chci vstupenky do Prahy / Olomouce / Českých Budějovic / Jihlavy / Ústí nad Labem“. 

Kdy a kde se promítá?

  •   7. 9. 20:00  Olomouc, Kino Metropol
  •   9. 9. 18:00  Praha, Kino Pilotů
  • 13. 9. 19:00  Ústí nad Labem, Kino Hraničář
  • 14. 9. 20:00  České Budějovice, Kino Kotva
  • 29. 9. 19:30  Jihlava, Kino Dukla

Kompletní pravidla najdete zde. O výhře výherce ve stejný den informujeme odpovědí na jejich původní e-mail.

autor: and | zdroj: iROZHLAS.cz
Spustit audio