Sledovali jsme ONLINE: Češi prohráli po vyrovnaném boji s Kanadou 3:4

12. květen 2014

Po velice vyrovnaném průběhu utkání prohrála česká reprezentace s výběrem Kanady těsně 3:4, když o výsledku rozhodla poslední pětiminutovka druhé třetiny. V ní využili Kanaďané pětiminutové vyloučení Jana Kováře ke vstřelení dvou gólů.

Českému výběru se podařil nástup do utkání. V prvních deseti minutách byl aktivnější a v 7. minutě se zaslouženě dostal do vedení, když krásnou kombinaci druhého útoku zakončil Červenka.

Kanaďané po inkasovaném gólu ožili, vysunuli napadání až do útočné třetiny a to dělalo českému týmu v rozehrávce problémy. V 10. minutě dostal Ward přihrávku od mantinelu do prostoru kruhů a bez přípravy prostřelil Kováře.

Ve druhé části se Kanada dostala rychle do vedení. Mezi obránce se natlačil Read, Jordán mu vypíchl puk pouze k Turrisovi, který bez otálení překonal českého gólmana.

O výsledku utkání ale rozhodl hlavně závěr druhé třetiny. Za faul hokejkou byl na pět minut + do konce utkání vyloučení útočník Jan Kovář a Kanada v dlouhé přesilovce vstřelila dva góly.

Nejdříve trefil odražený puk do odkryté branky MacKinnon a po 17 vteřinách vystřelil od modré čáry Rielly a český gólman viděl puk až v brance. To byla pro Jakuba Kováře poslední kapka a v brance přepustil místo Salákovi.

Ve třetí třetině zavelel český výběr k totální ofenzivě a nebyl daleko od vyrovnání. Nejdříve snížil Novotný a pak využil přesilovou hru Hertl. V závěru Kanada odolávala obrovskému českému tlaku, který ale opět zbrzdila smolná a zbytečná vyloučení. Na vyrovnávací gól tak už čeští hokejisté nedosáhli.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:
ČR - Kanada 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) - 10. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ward, Ellis), 37. Rielly (Bieksa). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Bulanov - Raming (oba Rus.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 6:3, navíc Jan Kovář (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6000.
ČR: Jakub Kovář (37. Salák) - Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář II, Jordán - Jágr, Hertl, Rolinek - Červenka, Sobotka, Klepiš - Sekáč, Novotný, Hudler - Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Kanada: Reimer - Bieksa, Garrison, Myers, Coburn, Gudbranson, Ellis, Rielly - Read, Turris, Chimera - MacKinnon, B. Schenn, Burrows - Kadri, Brouwer, Hodgson - Ward, Monahan, Huberdeau, Scheifele. Trenéři: Dave Tippett, Peter DeBoer a Paul Maurice.


Skupina B:
Rusko - USA 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Kuljomin (Medveděv, Anisimov), 19. Ovečkin z trest. střílení, 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuzněcov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 40. Tichonov (Ovečkin) - 21. Abdelkader (Petry). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler (oba ČR) - Carlson (Kan.), Dehaen (Fr.). Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 14.124

Spustit audio