Slavia poprvé v sezóně ztratila body

16. srpen 2003

Fotbalisté Slavie ztratili poprvé v letošní sezóně body. Ve čtvrtém kole Gambrinus ligy prohráli poprvé v historii v Plzni a po úterní porážce 0:3 ve Vigu tak završili černý týden. Po dnešních zápasech se do čela ligy dostala Ostrava, která porazila Blšany 5:2. O skóre druhé jsou Teplice. Severočeši si poradili s Opavou 2:0. První výhry se dočkal Jablonec, nad Synotem zvítězil 1:0. Zbývající duely skončily remízou - Zlín hrál s Libercem bez branek 0:0 a Příbram s Olomoucí 1:1.

Slávisté šli do vedení už v šesté minutě, když se trefil Skácel. Poté však hosté přestali s aktivní hrou a ke slovu se dostali domácí. Po půlhodině hry zahrával přímý kop Barteska a barnkář Černý se stejně jako v úterý ve Vigu jen naštvaně ohlédl do sítě. Druhou branku přidal plzeňský obránce Knakal ve druhém poločase. Slavia pak vrhla všechny síly do útoku, ale vyrovnat se jí už nepodařilo. Poprvé v sezóně tak ztratila body a náladu si po úterní porážce v předkole Ligy mistrů nevylepšila.

Do čela ligy se dostala Ostrava, která si proti Blšanům s chutí zastřílela a vyhrála 5:2, přitom v jedenadvacáté minutě prohrávala už 0:2. Minutu nato však snížil Mario Lička a ve druhém poločase se ještě dvakrát trefila letní posila Baníku Marek Heinz. Druhé jsou jen o skóre Teplice. Severočeši porazili Opavu 2:0. Úvodní branku vstřelil slovenský útočník Henrich Benčík, který podepsal s Teplicemi smlouvu teprve včera. Druhý gól si pak dali Slezané sami "zásluhou" Dos Santose. První výhry v letošní sezóně se dočkal Jablonec. Na zrekonstruovaném stadiónu Střelnice zvítězili nad Synotem 1:0 díky brance Šenkeříka, který zařídil také remízu v Opavě v minulém kole. Olomoucká Sigma byla sice v Příbrami horším týmem, ale zásluhou Reitera se dostala do vedení. Domácí Marila vyrovnala Žemlíkem na konečných 1:1. Premiéru na zrekonstruovaném stadiónu si odbyl i Zlín. V duelu s Libercem se ale diváci branky nedočkali.

Stoprocentní bodový zisk má na svém kontě tedy už jen Brno, které hostí v neděli od dvaceti hodin Viktorii Žižkov. Čtvrté kolo se dohrává v pondělí, v 16:40 nastoupí pražská Sparta proti předposledním Českým Budějovicím.

Výsledky - 4. kolo:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:1 (1:1)

Branky: 37. Barteska, 59. Knakal - 6. R. Skácel
Rozhodčí: Liba - Amler, Filípek
ŽK: Procházka - Bejbl, Piták
Diváci: 4071

Plzeň: Čaloun - Zakopal, Podzemský, Knakal, Procházka - Němec (73. Kozel), Švejnoha, Barteska, Limberský (80. Káník) - Smíšek (71. Blaha), Edno. Trenér Cipro

Slavia: Černý - Bejbl (57. Adauto), Zachariáš, A. Petrouš, Hrdlička - Lukeš (73. L. Došek), Piták, Gedeon, R. Skácel - Kuka, T. Došek (63. Latka). Trenér Beránek

FK Jablonec 97 - 1. FC Synot 1:0 (1:0)

Branka: 8. Šenkeřík
Rozhodčí: Matějek - Pustka, Drastík
ŽK: Šumulikovski, Dvořák
Diváci: 2752

Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Svojtka - Michálek (84. Pokorný), Herzán, Gula (65. Vodehnal), Čáp - Mašek, Šenkeřík (87. Jindříšek). Trenér: Palička

Synot: P. Drobisz - P. Němčický, Šumulikovski, Palinek, Abrahám - Malár, Polách (79. Čoupek), Dvořák, Činčala - Meduna (77. Lukaštík), Kowalík (65. Slončík). Trenér: Rabušic

Tescoma Zlín - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Puček - Hruška, Wilczek
ŽK: Koloušek, Lukáš, Holeňák
Diváci: 4085

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Červenka, Koubský, Lasota (69. Nehoda), Dobeš - Gomés (80. Mucha), Janíček (77. Chalupa). Trenér: Mareček

Liberec: Kinský - Zápotočný, Lukáš, Holeňák, Janů - Kisel, Langer, Polák, Ančic - Koloušek, Slepička (85. Nezmar). Trenér: Škorpil

FK Teplice - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 65. Benčík, 70. Dos Santos vlastní
Rozhodčí: Jiřík - Petřík, Hojsík
ŽK: Verbíř, Hunal - Sviták, Dos Santos
Diváci: 5125

Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal (87. Skála), Leitner (70. Lengyel) - Kolomazník, Voříšek, Horváth, Tesařík - Verbíř (58. Benčík), Divecký. Trenér: Straka

Opava: Vašek - Horňák, Dos Santos, Tichota, Pšeničnyj (46. Černín) - Metelka, Loučka, Sviták, Da Silva - Dort (78. Bálek), Rilke (67. Krohmer). Trenér: Matějček

Baník Ostrava - Chmel Blšany 5:2 (2:2)

Branky: 36. a 73. Heinz, 22. Lička, 58. Pospěch, 90. Prohászka - 15. Michal, 21. Polodna
Rozhodčí: Marada - Tulinger, Pinkas
ČK: 69. Bílek (Blšany)
Diváci: 8451

Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Dvorník, Drozd - Látal, P. Besta, Lička, Čížek (79. Matušovič) - Heinz (89. Prohászka), Varadi (56. Slončík). Trenér: Komňacký

Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Bureš - Michal (81. Vorel), Bílek, Stibůrek (62. Myšák), Sýkora, Pleško - Polodna (73. Devátý). Trenér: Bittengel

Marila Příbram - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 68. Žemlík - 59. Reiter
Rozhodčí: Vidlák - Holub, Talpa
ŽK: Caha (Olomouc)
Diváci: 4281

Příbram: Sňozík - Mácha, Formánek, Turtenwald, Rychlík (86. Cesarec) - Zavadil (90. Riegel), Otepka, Novák, Loseille - H. Siegl, Žemlík (75. Mendy). Trenér: Chovanec

Olomouc: Vaniak - Randa, Hudec, Kučera, Caha - Vyskočil, Zbožínek, Špiláček, Urbánek (90. Černý) - Babnič (72. M. Hubník), Reiter (79. Rojka). Trenér: Uličný