Šimon Caban a vizuální podoba festivalu

5. červenec 2002

Tros Sketos - to je trio, které letos ovládlo filmový festival v Karlových Varech. Už jste určitě tuto trojici sympatických jižansky vyhlížejících zpěváků viděli na festivalových plakátech. O tom, proč si karlovarští letos vybrali právě toto trio a jak vznikala vizuální podoba festivalu se Jolka Krásná bavila s architektem Šimonem Cabanem.

Nejprve ji zajímalo, jaký vůbec má podle něj být festival.

"Já si myslím, že festival už samotným názvem je oslavou, svátkem. Tak že si myslím, že efektních součástí, party i večírků atd. by mohlo být více. Samozřejmě to se mi lehce říká, když rozpočet hradí někdo jiný. Je to vždy věc ekonomická".

Pojďme k té letošní vizuální podobě festivalu. Nevím, jestli se neurazíte, ale když jsme porvé s kolegy novináři viděli znělku a plakát, tak jsme si říkali, že jste se nechali inspirovat filmen Moulin Rouge, je to tak?

"Vždycky určuje ten základní princip režisér znělky. Letos je to David Ondříček a jeho nápad byl, že oslovil skupinu Tros Sketos a s nimi vytvořili tuto znělku. A my s bratrem na to navazujeme. Samozřejmě, že jsme si vzpomněli na Moulin Rouge, což je můj oblíbený film, ale znělka vznikla dříve, než snímek přišel do kin," připomíná Šimon Caban.

autoři: mkp , jok
Spustit audio