Sestry v záloze pomáhají s nedostatkem personálu v nemocnicích. Jak se zapojit?

10. říjen 2020

Počet pacientů, kteří kvůli onemocnění covid-19 vyžadují hospitalizaci, se blíží dvěma tisícům. Řadu nemocnic trápí nedostatek personálu. S cílem pomoci na jaře vznikla organizace Sestry v záloze. Propojujeme sestry, které mají kapacitu pomoci, se zdravotnickými zařízeními, jež je potřebují, vysvětluje koordinárorka projektu Renata Dubcová. Zdravotní sestry jsou cenný artikl, snažíme se o to, aby byly zaplacené, dodává. 

Sestry v záloze fungují jako bod, kde se střetávají sestry nabízející svou pomoc s požadavky zdravotnických zařízení. Chcete-li se zapojit, navštivte jejich webové stránky.

autoři: Petr Král ,
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...