Seriál Rick a Morty vybojoval návrat sečuánské omáčky. Dav uklidnila až policie

9. říjen 2017

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Jídlo nás někdy dokáže hodně rozvášnit. Tisíce Američanů tento víkend strávily hodiny ve frontách kvůli seriálové omáčce.

Zkuste si vzpomenout na své oblíbené jídlo. Jak dlouho byste byli ochotní čekat, abyste ho dostali? Spousta Američanů stála ve frontě šest hodin, aby si mohla koupit svou oblíbenou omáčku. A to jen proto, že se o ní kdysi zmínili v seriálu.

U jedné z poboček McDonaldu v Los Angeles dav skandoval My chceme omáčku a musela ho uklidňovat policie. Rozvášnil je návrat běžně už neprodávané sečuánské omáčky.


McDonald's omáčku nabízel jediný den v limitované edici k animovanému seriálu Rick a Morty. Jeho hlavní hrdina šílený alkoholik a vědec Rick v tvrdí, že právě sečuánská omáčka mu dodává sílu.

V některých restauracích ji dokonce vůbec nedostali a zákazníky tak dost rozčílili. Jinde dostali jen pár desítek kelímků. Jinde lidé ve frontě čekali i šest hodin, rozdali jim lístky s pořadím a omáčka se dostala jen na prvních šedesát. Mnohahodinové fronty před fastfoody ale znají i jinde ve světě.

Když předloni ve francouzském Lille otvírali první pobočku Burger Kingu, čekaly tam tisíce lidí. Prvních šest tisíc jich totiž dostalo jídlo zadarmo. V Japonsku se zase pravidelně tvoří fronty o Vánocích před KFC. V zemi vycházejícího slunce berou Vánoce jako oslavu všeho západního.

autoři: kla , jaw
Spustit audio