Šéftrenér Pešán: Základ všeho je kultura. Potřebujeme prostředí, kde budou rodiče i koučové vzdělaní a hráči připravení

23. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Filip Pešán

Na inspekční cestě po Spojených státech vyhlížel možné reprezentanty pro domácí mistrovství světa juniorů. Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán pak posílal kolegům report o hráčích. Jak taková zpráva vypadá? Proč si myslí, že je v České republice špatná kultura ve společnosti? A proč mu to na českých stadionech někdy přijde jako v zoologické zahradě? I špatná nálada ve společnosti se odráží na tom, jak je vnímaný český hokej, říká Pešán v Olympijském podcastu Radiožurnálu.

Olympijském podcastu otevírá sportovní redakce Radiožurnálu sportovní svět i „nesportovně“ a pro každého. Na nové epizody se můžete těšit vždy v úterý. Poslouchejte každý týden na webu Radiožurnálu a v aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.