Šéftrenér Pešán: Základ všeho je kultura. Potřebujeme prostředí, kde budou rodiče i koučové vzdělaní a hráči připravení

23. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Filip Pešán

Na inspekční cestě po Spojených státech vyhlížel možné reprezentanty pro domácí mistrovství světa juniorů. Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán pak posílal kolegům report o hráčích. Jak taková zpráva vypadá? Proč si myslí, že je v České republice špatná kultura ve společnosti? A proč mu to na českých stadionech někdy přijde jako v zoologické zahradě? I špatná nálada ve společnosti se odráží na tom, jak je vnímaný český hokej, říká Pešán v Olympijském podcastu Radiožurnálu.

Olympijském podcastu otevírá sportovní redakce Radiožurnálu sportovní svět i „nesportovně“ a pro každého. Na nové epizody se můžete těšit vždy v úterý. Poslouchejte každý týden na webu Radiožurnálu a v aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová